Prisrekord för Carl Milles "Poseidon" 261 000sek

Pågående auktioner

Se fler auktioner här
1 8

Europeiskt

MUGGAR, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 7 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, "Monogram Musette Tango", Louis Vuitton.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Byråar

BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talet.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Europeiskt

FIGURINER, 4 st, porslin, samt VASER, 2 st, fajans resp. porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, Danmark.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Teckningar

ALLAN ANDERSSON. Teckningar, 3 st, sign.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Teckningar

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Collier

HALSBAND, 14k guld, Krementz, vikt 10,2 gram.

  • 1500 SEK
  • (2 bud)
  • 7 dagar kvar

Orientaliskt

FIGURIN, porslin, Japan, 18/1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Publicerad: 2018-09-01)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

(Publicerad: 2018-09-01)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Publicerad: 2018-09-01)

Gabriel Argy-Rousseau — Garden of the Hesperides

(Publicerad: 2018-09-01)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.