Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
PRE-OWNED LUXURY
Nu är det dags att uppdatera garderoben med stilsäkra och tidlösa objekt från de stora modehusen!
Till auktionen...
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på vårens Kvalitetsauktion.
Pågående auktioner
Se fler auktioner här
1
8
Europeiskt
VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Måleri
OLLE DAHLGREN. Figur i grönskan, olja på duk, signerad.
(Inga bud)
9 dagar kvar
Fåtöljer & Stolar
FÅTÖLJ, Fogia.
(Inga bud)
9 dagar kvar
Broscher & Hängen
BROSCH, 18k guld och diamanter. Vikt ca 7,5 gram.
510 SEK
(4 bud)
9 dagar kvar
Måleri
MAJ ARNELL. Stilleben med gula blommor i blå kanna. Olja på duk, signerad.
2000 SEK
(1 bud)
9 dagar kvar
Fickur & Stoppur
FICKUR, Condor, 18k guld.
5000 SEK
(1 bud)
9 dagar kvar
Måleri
THERESE NORDBLOM. "Väderöarna", akvarell, signerad och daterad 1933.
350 SEK
(1 bud)
9 dagar kvar
Orientaliskt
TALLRIKAR, 2 st, Famille rose, porslin, Kina.
(Inga bud)
9 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Vi har flyttat till Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand