Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Specialauktion: Finsk design
Välkommen att upptäcka den finska designen!
Till auktionen...
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på höstens Kvalitetsauktion.
Höstens kvalitetsauktion 4 december
Se resultaten här…
Pågående auktioner
Se fler auktioner här
1
8
Mattor
INGEGERD SILOW. Rölakansmatta, signerad, 200 x 140 cm.
1700 SEK
(3 bud)
8 dagar kvar
Grafik
CLAY KETTER. "A few of my favourite Things", Djuptryck, signerad, numrerad 42/100 och daterad -14 a tergo.
350 SEK
(1 bud)
8 dagar kvar
Måleri
ERLAND CULLBERG. Komposition, krita, signerad.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Mattor
MATTA, persisk, 167 x 115 cm.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Måleri
BRITA HANSSON. Fiskfångst. Olja på pannå, signerad.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Teknika & Nautika
SYFTKOMPASS, Liverpool.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Grafik
PETER DAHL. Figurscen, färglitografi, signerad.
350 SEK
(1 bud)
8 dagar kvar
Europeiskt
VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.
(Inga bud)
8 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Vi har flyttat till Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand