Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på vårens Kvalitetsauktion.
Pågående auktioner
Se fler auktioner här
1
8
Skulptur
HENRIK ALLERT. Väggskulptur, keramik, signerad.
351 SEK
(1 bud)
7 dagar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
VÄSKA, "Félicie Pochette", Louis Vuitton, Made in Spain.
4705 SEK
(3 bud)
7 dagar kvar
Orientaliskt
BOJAN SAMT TEDOSA, porslin, Kina, 1800-tal.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Orientaliskt
STEKFAT, 2 stycken samt GALLERFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
SKOR, "Court", Alexander Mcqueen, Made in Italy storlek 37.
1000 SEK
(1 bud)
7 dagar kvar
Taklampor
ACHILLE CASTIGLIONI. Tak/vägglampa "Riplissé", för Flos.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Måleri
BERTHOLD ADOLFSSON. Kustbild med segelbåt, olja på duk, signerad.
350 SEK
(1 bud)
7 dagar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
AXELVÄSKA, "Neverfull PM", Louis Vuitton, Made in Paris.
5000 SEK
(4 bud)
7 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Vi har flyttat till Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand