Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, 2 st, gustavianska, 1800-tal.

  • 1900 SEK
  • (10 bud)
  • 5 timmar kvar

Måleri

CARL MÅNSSON. "Skånegård i skymning", olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 6 timmar kvar

Europeiskt

KAFFESERVIS, 23 delar, porslin, "Julrosen", Bing & Gröndahl, Danmark.

  • (Inga bud)
  • 6 timmar kvar

Europeiskt

KANNA samt SKÅL, stengods, Ulla och Gustav Kraitz.

  • (Inga bud)
  • 7 timmar kvar

Armband

ARMSMYCKEN, 2 st, 18k guld, vikt 13,2 gram.

  • 2700 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

BERTIL WAHLBERG. Landskap med hus, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 9 timmar kvar

Serviser

GLASSERVIS, 33 delar, Böhmen, 1900-tal.

  • 1800 SEK
  • (9 bud)
  • 10 timmar kvar

Örhängen

ÖRHÄNGE, "Snake", 18K guld samt diamanter, Ole Lynggaard, vikt 6,1 gram.

  • 4700 SEK
  • (12 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

ERIK JÖNSSON. "Vägarbete, Nordöstra Skåne", olja på pannå, signerad.

  • (Inga bud)
  • 10 timmar kvar

Silver

KAFFEKANNA samt GRÄDDKANNA, silver, total vikt 910 gram.

  • 2400 SEK
  • (3 bud)
  • 10 timmar kvar

Ringar

RING, 18K guld samt granater och diamanter. Vikt 5 gram.

  • 700 SEK
  • (2 bud)
  • 11 timmar kvar

Måleri

FRANS NYBERG. Klocktorn, akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 11 timmar kvar

Silver

BESTICKSSERVISDELAR, 8 st, David Andersen, Norge.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 11 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Orfina, stål/doublé 1930/40-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 12 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, GUCCI, doublé, quartz, 2002.

  • 1000 SEK
  • (7 bud)
  • 12 timmar kvar

Ringar

RING, "Fusion", Georg Jensen. 18k vitguld, Vikt 7.6 gram.

  • 1600 SEK
  • (8 bud)
  • 12 timmar kvar

Måleri

LARS NORRMAN. Modellstudie, akryl på pannå, sign.

  • 1217 SEK
  • (19 bud)
  • 12 timmar kvar

Måleri

JOHN FRANK SWINGLER. Landskap med figur, akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Måleri

MARTIN POSER. Stilleben, akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, diverse.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 13 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Omega Seamaster Cosmic, stål, automatisk, ca 1968.

  • 2000 SEK
  • (14 bud)
  • 13 timmar kvar

Fickur & Stoppur

FICKUR, 14k guld. Totalvikt 70,4 gram.

  • 2219 SEK
  • (25 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

VITTORIO CAPESSIERO. Tillskriven. Kustbild med fiskare, olja på pannå, 2 st signeringar.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

Grafik

BECK & JUNG. "Huset I ", etsning, signerad och numrerad 26/60.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar
Se alla våra auktioner här