Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Hamninlopp, akvarell, signerad Rude, daterad 40.

  • (Inga bud)
  • 17 timmar kvar

Ringar

RING, 18 k vitguld, briljantslipad diamant, Göteborg, 1964.

  • 1300 SEK
  • (4 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

VALTER GIBSON. Fönster, pastell, signerad och daterad 65.

  • 600 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

HANDVÄSKA, "Guccissima Canvas", Gucci.

  • 1500 SEK
  • (5 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

NAPOLEON FRANK. Stilleben, olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 18 timmar kvar

Övrigt

HALSBAND, 2 st, ARMBAND, BROSCH samt ÖRHÄNGEN, ett par, silver, Danmark.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 18 timmar kvar

Ringar

RING, 18k rödguld och vitguld, 3 gammalslipade diamanter totalt ca 0,70 ct.

  • 1301 SEK
  • (13 bud)
  • 18 timmar kvar

Övrigt

SALSKÅP, 1800-tal.

  • 1900 SEK
  • (5 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

JOHANNES RAVN. Landskap med älg, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

PETER ARNESSON. Vilande man, etsning, signerad och numrerad.

  • 500 SEK
  • (3 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

LENA A LINDERHOLM. Växter och hus, färglitografi, signerad och numrerad 41/190.

  • 1100 SEK
  • (6 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

ANDERS ZORN. "Elin", etsning, sign.

  • 5000 SEK
  • (26 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

ANDERS ÖSTERLIN. Komposition, litografi, signerad och numrerad 42/56.

  • (Inga bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

HJALMAR ANDERSEN. Blommor, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 19 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

HANDVÄSKA, "Guccissima Jacquard", Gucci.

  • 650 SEK
  • (3 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

BO MAGNUSSON. Trädgård, akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

ROSA EKELUND. Fika vid kusten, färglitografi, signerad och numrerad 62/300.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

SIGFRID BENGTSSON. "Ryttare", linoleumsnitt, signerad.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

MICHAEL QVARSEBO. Komposition, olja på duk, sign o da 63.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar

Grafik

ULF WAHLBERG. Stilleben, färglitografi, signerad och numrerad 36/175.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

KRISTINA SUNDQUIST. "Tussilago", olja på duk, signerad.

  • 600 SEK
  • (1 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

OLAF SIMONY JENSEN. "Den tynghore sypige", olja på duk, sign.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

TAGE ERIKSSON. Kustbild, olja på duk, signerad.

  • 600 SEK
  • (5 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

RUNE MELLSTRÖM. "Hare i skymning", blandteknik, signerad.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar
Se alla våra auktioner här