Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Fotografi

CURT WARÅS. "De två" signerad och daterad 1975 à tergo.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 6 timmar kvar

Ljusstakar

LJUSSTAKAR, ett par, silver, barockstil, C. G. Hallberg, Stockholm 1933.

  • 1600 SEK
  • (12 bud)
  • 7 timmar kvar

Silver

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, C.G.H. Vikt 1050 gram.

  • 2800 SEK
  • (2 bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

JOHAN JANSSON. "Motiv från Göteborgs skärgård", olja på duk, sign.

  • 700 SEK
  • (7 bud)
  • 9 timmar kvar

Övrigt

AFFISCH, Andy Warhol´s Women.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 9 timmar kvar

Grafik

HOWARD BROOKES. Offset tryck, 3 st, signerade och numrerade 142/475.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 9 timmar kvar

Grafik

PETER DAHL. Restauranginteriör, färglitografi, signerad och numrerad 68/375.

  • 1400 SEK
  • (9 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

MONA HUSS WALLIN. Älvsborgsbron, färglitografi, signerad och numrerad 132/460.

  • 1600 SEK
  • (11 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

MONA HUSS WALLIN. Älvsborgsbron, Röda sten, färglitografi, signerad och numrerad 132/460.

  • 2600 SEK
  • (18 bud)
  • 11 timmar kvar

Böcker, Kartor & Handskrifter

"Svenska Fåglar", band I-III. M, W & F von Wright, Stockholm, 1927-1929.

  • 3000 SEK
  • (11 bud)
  • 11 timmar kvar

Grafik

STEFAN W IGELSTRÖM. Stilleben, färglitografi, signerad och numrerad 19/225.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 12 timmar kvar

Måleri

UNO VALLMAN. Skogslandskap med bäck, olja på pannå, signerad.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Matsalsmöbler

MATGRUPP, 5 delar, "Fanett", Ilmari Tapiovaara, Edsbyverken.

  • 2700 SEK
  • (9 bud)
  • 13 timmar kvar

Silver

SKÅLAR, 4 st, silver. Vikt 750 gram.

  • 1701 SEK
  • (3 bud)
  • 13 timmar kvar

Grafik

PAUL GUIRAMAND. "Cavaliers", färglitografi, signerad och numrerad 94/100.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

ALBERT ELDH. Kvinna med barn. Olja på pannå, signerad.

  • 518 SEK
  • (6 bud)
  • 14 timmar kvar

Måleri

BIRGER SIMONSSON. Grönskande bygata, olja på duk, monogramsignerad.

  • 4700 SEK
  • (17 bud)
  • 14 timmar kvar

Orientaliskt

STEKFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal.

  • 1500 SEK
  • (8 bud)
  • 14 timmar kvar

Övrigt

PERGAMENTSBREV, med 2 sigill, 1600-tal.

  • 500 SEK
  • (1 bud)
  • 14 timmar kvar

Måleri

AMALIA MILLAR. Landskap 3 st, gouache, signerade och daterade 1951.

  • (Inga bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Oljemålningar, 2st, marina motiv, signerade.

  • 900 SEK
  • (8 bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

NILS RUNDGREN. (Björnjägaren), figurscen, blandteknik, signerad och daterad 1971.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 15 timmar kvar

Taklampor

TAKLAMPA, "Turbo", Louis Weisdorf, Lyfa, Danmark.

  • 1100 SEK
  • (11 bud)
  • 15 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Rolex Oyster Perpetual, Datejust, 18k rödguld, briljantkrans samt 10 briljanter i index, automatisk. 1970-tal.

  • 32000 SEK
  • (8 bud)
  • 16 timmar kvar
Se alla våra auktioner här