Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
24
Bordsur
BORDSGARNITYR, 3 delar, marmor och mässing, 1900-talets förra hälft.
850 SEK
(5 bud)
Måleri
HENRY FREDRIKSSON. Vågor mot klippor, olja på duk, signerad.
(Inga bud)
12 minuter kvar
Ljuskronor
LJUSKRONA, Oscariansk, 18/1900-tal.
500 SEK
(1 bud)
19 minuter kvar
Leksaker
LEKSAKER OCH LEKSAKSTILLBEHÖR, 1900-tal.
(Inga bud)
34 minuter kvar
Grafik
BERT HÅGE HÄVERÖ. Skärgårdsbåt "Norrtelje", färglitografi, signerad och numrerad 158/360.
850 SEK
(11 bud)
49 minuter kvar
Mynt
MYNT, 26 stycken, mestadels Sverige, blandade årtal.
(Inga bud)
12 minuter kvar
Måleri
PER FALK. Landskap, olja på duk, signerad.
400 SEK
(2 bud)
19 minuter kvar
Asiatika
FIGURINER, 2 stycken, trä, Kina, 1700/1800-tal.
579 SEK
(5 bud)
34 minuter kvar
Måleri
ERIC LUNDGREN. Fiskeläge, olja på duk, signerad.
900 SEK
(6 bud)
49 minuter kvar
Ljuskronor
LJUSKRONA, Oskariansk, 1800-talets andra hälft.
1500 SEK
(4 bud)
2 timmar kvar
Grafik
ARTHUR PAUNZEN. Ur sviten "Das Lied von der Erde". Etsning, signerad.
500 SEK
(1 bud)
2 timmar kvar
Grafik
MARIA BOCZEWSKA. Stilleben med äpple och körsbär, färglitografi, signerad och numrerad63/280.
(Inga bud)
2 timmar kvar
Orientaliskt
FIGURINER, 3 stycken, porslin samt lergods, Kina och Thailand, sannolikt 1400/1500-tal.
400 SEK
(3 bud)
2 timmar kvar
Grafik
BENGT ANDERSSON RÅSSBYN. Vinterbild med fåglar, färglitografi, signerad och numrerad 60/300.
(Inga bud)
2 timmar kvar
Grafik
SUZANNE NESSIM. Komposition med figurer, färgetsning, signerad och numrerad 108/265.
450 SEK
(3 bud)
3 timmar kvar
Måleri
LARS SJÖSTRÖM. "Ljusets söner", olja på duk, signerad.
500 SEK
(4 bud)
3 timmar kvar
Måleri
WELLESLEY COTTRELL. " A trout stream" , olja på duk, signerad.
1000 SEK
(11 bud)
3 timmar kvar
Konstglas
EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.
705 SEK
(4 bud)
3 timmar kvar
Grafik
KJELL SUNDBERG. Figurscen, färglitografi.
550 SEK
(5 bud)
3 timmar kvar
Europeiskt
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina.
3200 SEK
(34 bud)
3 timmar kvar
Måleri
SEVERIN NILSON. Skogsglänta. Olja på duk, signerad.
3000 SEK
(6 bud)
3 timmar kvar
Bord
SYBORD, 1800-tal.
500 SEK
(3 bud)
3 timmar kvar
Övrigt
BERTIL VALLIEN. 2 stycken, flaskor, glas, Kosta.
788 SEK
(8 bud)
3 timmar kvar
Måleri
PER THORLIN. "Från Nordviken Koster". olja på duk, signerad och daterad -58-.
700 SEK
(7 bud)
4 timmar kvar
Se alla våra auktioner här
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand