Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

JOHN WIPP. Kompsition, blandteknik, signerad.

  • (Inga bud)
  • 2 minuter kvar

Grafik

HOLGER BÄCKSTRÖM. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 50/100.

  • (Inga bud)
  • 2 minuter kvar

Grafik

ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Figurkomposition. Färglitografi, signerad och numrerad EA XXI/XXV.

  • 850 SEK
  • (10 bud)
  • 2 timmar kvar

Måleri

NILS NILSSON. Olja på duk, signerad.

  • 9000 SEK
  • (16 bud)
  • 2 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

PÄLSKAPPA, Sagamink, Leif Olson, Göteborg.

  • 1000 SEK
  • (3 bud)
  • 3 timmar kvar

Måleri

ARTHUR Y NILSSON. Landskap med hus, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 3 timmar kvar

Grafik

MARIE ANDERSSON. "Trädgård", litografi, signerad och numrerad 14/220.

  • (Inga bud)
  • 4 timmar kvar

Orientaliskt

SKÅL, STEMCUP, FAT samt URNOR, 2 st, porslin, Kina.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 5 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Longines, stål, manuell. 1940-tal.

  • 653 SEK
  • (3 bud)
  • 6 timmar kvar

Grafik

YVES BRAYER. Flickor och hästar, färglitografi, signerad och numrerad 120/200.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 7 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

DAMPÄLS, Sagamink.

  • 1000 SEK
  • (9 bud)
  • 7 timmar kvar

Grafik

GEORGES BRAQUE. efter, färglitografi.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

ULLA EKMAN-DAHLBÄCK. Komposition med figur, blandteknik, signerad.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

GEORG ARSENIUS. Landskap, teckning, sign.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Asiatika

RÖKELSEKAR, Cloissoné, Kina, 1900-tal.

  • 650 SEK
  • (5 bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

ROBERT HÖGFELDT. Porträtt, teckning, sign.

  • (Inga bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Landskap, olja på duk, sign M. Cederholm.

  • (Inga bud)
  • 10 timmar kvar

Orientaliskt

PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, Kina Kanton 18/1900-tal.

  • 1032 SEK
  • (3 bud)
  • 23 timmar kvar

Serviser

SERVIS, glas, 56 delar "Randi", Johansfors, Sixten Wennerstrand.

  • (Inga bud)
  • 23 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

SOFFA "SAMSAS", Carl Malmsten för OH Sjögren.

  • 1000 SEK
  • (2 bud)
  • 23 timmar kvar

Måleri

ELVINE OSTERMAN. Tillskriven. "Emma", olja på duk uppfodrad på kartong, ej signerad.

  • 500 SEK
  • (3 bud)
  • 23 timmar kvar

Måleri

ELVINE OSTERMAN. "Mormor", olja på duk, sign.

  • 2414 SEK
  • (16 bud)
  • 23 timmar kvar

Bordslampor

BORDSARMATUR, stengods, Stig Lindberg Gustavsberg 1969.

  • 2251 SEK
  • (14 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

MARCUS LARSSON. Tillskriven. Självporträtt. Olja på duk. Utförd omkring 1843.

  • 4000 SEK
  • (10 bud)
  • 1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här