fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Skulptur

HENRIK ALLERT. Väggskulptur, keramik, signerad.

  • 351 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, "Félicie Pochette", Louis Vuitton, Made in Spain.

  • 4705 SEK
  • (3 bids)
  • 7 days left

Orientaliskt

BOJAN SAMT TEDOSA, porslin, Kina, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Orientaliskt

STEKFAT, 2 stycken samt GALLERFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Vintagekläder & Accessoarer

SKOR, "Court", Alexander Mcqueen, Made in Italy storlek 37.

  • 1000 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Taklampor

ACHILLE CASTIGLIONI. Tak/vägglampa "Riplissé", för Flos.

  • (No bids)
  • 6 days left

Måleri

BERTHOLD ADOLFSSON. Kustbild med segelbåt, olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 7 days left

Vintagekläder & Accessoarer

AXELVÄSKA, "Neverfull PM", Louis Vuitton, Made in Paris.

  • 5000 SEK
  • (4 bids)
  • 7 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.