Auctions
Create account
Transport
Buying
Sell
FAQ
Evaluations
Estate
Calendar
Contact
Current auctions
See all auctions here
1
24
Mynt
MYNT, 26 stycken, mestadels Sverige, blandade årtal.
(No bids)
7 minutes left
Måleri
PER FALK. Landskap, olja på duk, signerad.
450 SEK
(3 bids)
14 minutes left
Asiatika
FIGURINER, 2 stycken, trä, Kina, 1700/1800-tal.
579 SEK
(5 bids)
29 minutes left
Måleri
ERIC LUNDGREN. Fiskeläge, olja på duk, signerad.
900 SEK
(6 bids)
44 minutes left
Ljuskronor
LJUSKRONA, Oskariansk, 1800-talets andra hälft.
1500 SEK
(4 bids)
59 minutes left
Grafik
ARTHUR PAUNZEN. Ur sviten "Das Lied von der Erde". Etsning, signerad.
500 SEK
(1 bids)
7 minutes left
Grafik
MARIA BOCZEWSKA. Stilleben med äpple och körsbär, färglitografi, signerad och numrerad63/280.
350 SEK
(1 bids)
14 minutes left
Orientaliskt
FIGURINER, 3 stycken, porslin samt lergods, Kina och Thailand, sannolikt 1400/1500-tal.
400 SEK
(3 bids)
29 minutes left
Grafik
BENGT ANDERSSON RÅSSBYN. Vinterbild med fåglar, färglitografi, signerad och numrerad 60/300.
(No bids)
44 minutes left
Grafik
SUZANNE NESSIM. Komposition med figurer, färgetsning, signerad och numrerad 108/265.
450 SEK
(3 bids)
2 hours left
Måleri
LARS SJÖSTRÖM. "Ljusets söner", olja på duk, signerad.
500 SEK
(4 bids)
2 hours left
Måleri
WELLESLEY COTTRELL. " A trout stream" , olja på duk, signerad.
1100 SEK
(13 bids)
2 hours left
Konstglas
EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.
705 SEK
(4 bids)
2 hours left
Grafik
KJELL SUNDBERG. Figurscen, färglitografi.
550 SEK
(5 bids)
2 hours left
Europeiskt
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina.
3200 SEK
(34 bids)
2 hours left
Måleri
SEVERIN NILSON. Skogsglänta. Olja på duk, signerad.
3000 SEK
(6 bids)
2 hours left
Bord
SYBORD, 1800-tal.
500 SEK
(3 bids)
2 hours left
Övrigt
BERTIL VALLIEN. 2 stycken, flaskor, glas, Kosta.
788 SEK
(8 bids)
2 hours left
Måleri
PER THORLIN. "Från Nordviken Koster". olja på duk, signerad och daterad -58-.
700 SEK
(7 bids)
2 hours left
Grafik
SVEN X:ET ERIXSON. Landskap, färglitografi, signerad och numrerad 258/350.
500 SEK
(2 bids)
3 hours left
Måleri
EVA FALK GLIMBERG. Göteborgsmotiv, akvarell, signerad och daterad 2000.
1755 SEK
(17 bids)
3 hours left
Måleri
HENRY FREDRIKSSON. Hare in vinterlandskap, olja på duk, signerad och daterad -87.
1200 SEK
(5 bids)
3 hours left
Måleri
LAMBERT WERNER. Komposition, blandteknik.
(No bids)
3 hours left
Collier
HALSKEDJA med HÄNGE, Victorianskt, vulkanit/ebonit, sent 1800-tal.
350 SEK
(1 bids)
3 hours left
See all our auctions here
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand