fbpx

AWTUMN FINE
ART AUCTION

4 December
Auction results

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

GEORGE SMITH. "Feeding the family", olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

LARS TUNEBO. "At The catwalk", färglitografi, signerad och numrerad 92/150.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

BEN DAVID. "The process of ...", litografi, signerad, EA.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

BEN DAVID. Komposition med figur, litografi, signerad, EA.

  • (No bids)
  • 6 days left

Fotografi

NILS PEDERSEN. "Stora teatern", färglitografi, signerad och numrerad 40/100.

  • (No bids)
  • 6 days left

Europeiskt

MATSERVIS, 44 delar, porslin, Chodziez.

  • (No bids)
  • 6 days left

Tenn, Mässing & Koppar

SKÅL på FOT, med dekor troligen av Anna Petrus, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1930.

  • (No bids)
  • 6 days left

Silver

SILVER, 4 delar, vikt ca 140 gram.

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.