fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

May 29 - June 6

Auction results...

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 88/90.

  • (No bids)
  • 7 days left

STOLAR, 2 st, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 8 days left

LIVIA GORKA. Fat, keramik.

  • (No bids)
  • 8 days left

SKÅP samt BYRÅ, orientaliska, 1900-talets första hälft.

  • (No bids)
  • 8 days left

STOLAR, 2 st Karl Johan.

  • (No bids)
  • 8 days left

TAKKRONA, Murano, Italien, 1900-tal.

  • (No bids)
  • 8 days left

FISKERULLE, ABU 3000.

  • (No bids)
  • 7 days left

C GÖRAN KARLSSON. "Möte 3", färgserigrafi, signerad och numrerad 36/125.

  • (No bids)
  • 8 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.