fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

FÅTÖLJER, ett par, troligen Hans Olsen, brännmärkt, CS Mobler, Copenhagen.

  • (No bids)
  • 9 days left

ALEXIS GORODINE. "Stones" Färglitografi, signerad och numrerad 26/90.

  • (No bids)
  • 9 days left

DAVID GECKLER. Stolar, 8 st, "Nerd chair" Muuto.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 9 days left

TUNNA med LOCK, koppar, 1800-talets andra hälft.

  • (No bids)
  • 9 days left

BYKKAR, koppar, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 9 days left

RAGNVALD MAGNUSSON. Kustbild, pastell, signerad.

  • (No bids)
  • 9 days left

ERLING JOHANSSON. "Händelö- en vinterdag" Färglitografi, signerad och numrerad 2/20.

  • (No bids)
  • 9 days left

SALONGSGRUPP, Beige/gul med förgyllningar och marmorskiva, gustaviansk stil.

  • 1311 SEK
  • (5 bids)
  • 9 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.