Göteborgs Auktionsverk Quality auction

Current auctions

See more auctions here
1 8

Bordsur

BORDSUR, Japy Freres, Frankrike.

  • (No bids)
  • 9 days left

Asiatika

TEKANNA, brons, Japan, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 9 days left

Grafik

SUZANNE NESSIM. Modell, färgetsning, ur samlingen " 15 konstnärer - 30 konstverk".

  • (No bids)
  • 9 days left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. stilleben, olja på duk, sign.

  • (No bids)
  • 9 days left

Måleri

JÖRGEN VON KONOW, landskap, olja på pannå, signerad, daterad 1941.

  • (No bids)
  • 9 days left

Vintagekläder & Accessoarer

VERSACE, byxor, storlek 28/42, samt BÄLTE.

  • (No bids)
  • 9 days left

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, Oblique Jacquard Shoulder bag, Dior.

  • (No bids)
  • 9 days left

Måleri

ROGER WIKHEIM. Ansikte, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 9 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

Gabriel Argy-Rousseau — Garden of the Hesperides

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auctionshouse in the world.
Time passes, quality remains.