fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

May 29 - June 6

Auction results...

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

Serviser

GLAS, 10 + 4 stycken.

  • (No bids)
  • 7 days left

Soffor & Sittgrupper

SOFFA samt FÅTÖLJ, "Kardinal", IKEA, 1960-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Serviser

GLASSERVIS, 49 delar, 1900-talets första del.

  • (No bids)
  • 7 days left

Fickur & Stoppur

FICKUR, 2 st, silver och vitmetall, bl.a Omega.

  • (No bids)
  • 7 days left

Speglar

SPEGEL, gustaviansk, Stockholmsarbete, hallstämplad 1779.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

TAGE GAVIK. Gamla Kustens varv, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 6 days left

Måleri

BENGT NORDENBORG. Komposition med figurer, olja på duk, signerad och daterad 66.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 6 days left

Grafik

STAFFAN HALLSTRÖM. I konstnärsateljén, färglitografi, signerad och numrerad 14/125.

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.