fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

IAN RUSTH. "Aldardo", olja på pannå, signerad.

  • 4522 SEK
  • (1 bids)
  • 8 days left

Silver

SILVERFÖREMÅL, 14 st, svenska, norska och finska stämplar. Vikt ca 500 gram.

  • (No bids)
  • 8 days left

Vintagekläder & Accessoarer

SOLGLASÖGON, 2 par, Christian Dior, 1970-tal.

  • 408 SEK
  • (2 bids)
  • 8 days left

Måleri

REGINA KYLBERG. Tillskriven. Landskap med bäck. Akvarell.

  • (No bids)
  • 8 days left

Måleri

ALEXANDER LANGLET. Stuga med täppa, olja på duk, signerad och daterad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 8 days left

Måleri

WILHELM HENNING. Göteborgsmotiv, olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 8 days left

Byråar

BYRÅ, Nylouis XV 1800-tal.

  • (No bids)
  • 8 days left

Bord

DAMARBETSBORD, 18/1900-tal.

  • (No bids)
  • 8 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.