fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Skulptur

STAN WYS. Skulptur, brons, signerad och numrerad 6/12, 2003.

  • 2200 SEK
  • (1 bids)
  • 5 days left

Grafik

ALBIN AMELIN. Figurscen, färglitografi, signerad och numrerad 84/310.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 5 days left

Grafik

MONA HUSS WALIN. Lofoten, färglitografi, signerad, PT.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 5 days left

Måleri

ERLAND BRAND. "Varm figur", olja på duk, signerad.

  • 671 SEK
  • (7 bids)
  • 5 days left

Grafik

SVEN-ERIK JOHANSSON. Surrealistisk bild, färglitografi, signerad och numrerad 63/260.

  • (No bids)
  • 5 days left

Grafik

BERTIL DAHLSTRAND. "Liseberg", färglitografi, signerad och numrerad 30/300.

  • (No bids)
  • 5 days left

Grafik

NILS WEDEL. Komposition med huvud, färglitografi, signerad och numrerad ea 2/10.

  • (No bids)
  • 5 days left

Måleri

TAGE GAVIK. "Majorna", olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 5 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.