fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

ANSHELM SCHULTZBERG. Snötäckt skogsmark, akvarell, signerad och daterad 1924.

  • (No bids)
  • 6 days left

Ljuskronor

LJUSKRONA, 1800/1900-talet. Höjd 60 cm.

  • (No bids)
  • 6 days left

Bord

SLAGBORD, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Bord

SYBORD, omkring 1800-talets mitt.

  • (No bids)
  • 6 days left

Byråar

BYRÅ, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 6 days left

Broscher & Hängen

BROSCH, 18 k guld, med blå och vita syntetiska stenar, vikt 3 gram.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

HENRI GUIBAL. Komposition, blandteknik på carborundumetsning, signerad och numrerad 11/30.

  • (No bids)
  • 7 days left

Bord

SALONGSBORD, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.