AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 12

Armbandsur

ARMBANDSUR, Rolex, Yacht-Master, roséguld, automatisk, ca 2018.

  • 180000 SEK
  • (10 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

INGE SCHIÖLER. "Sommar på Koster". Olja på duk.

  • 100000 SEK
  • (1 bud)
  • 8 dagar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, IWC, Da Vinci, Perpetual Calendar, Rattrapante, 18k guld, automatisk.

  • 80009 SEK
  • (14 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

INGE SCHIÖLER. Motiv från Kilesand, Sydkoster. Olja på duk.

  • 70000 SEK
  • (6 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

RAGNAR SANDBERG. "Gula båtar". Olja på duk. Utförd omkring 1935.

  • 60000 SEK
  • (6 bud)
  • 8 dagar kvar

Grafik

CARL WILHELMSON. "Aftonbild, Elna och Ana". Olja på duk. Utförd 1914.

  • 60000 SEK
  • (4 bud)
  • 8 dagar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Patek Philippe, Calatrava, 18k guld, automatisk.

  • 58046 SEK
  • (8 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

INGE SCHIÖLER. Sommarlandskap på Koster. Olja på duk. Utförd 1961.

  • 41500 SEK
  • (1 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

EINAR JOLIN. Vy mot Riddarholmen. Olja på pannå. Utförd 1940.

  • 40000 SEK
  • (3 bud)
  • 8 dagar kvar

Grafik

INGE SCHIÖLER. Kosterskärgård, olja på duk.

  • 40000 SEK
  • (10 bud)
  • 8 dagar kvar

Konstglas

BERTIL VALLIEN. Skulptur, "Janus", glas, Kosta Boda, unik.

  • 40000 SEK
  • (7 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

RAGNAR SANDBERG. Badande. Olja på duk. Utförd under mitten av 1930-talet.

  • 33500 SEK
  • (3 bud)
  • 8 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Banehagsgatan 20

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.