fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

May 29 - June 6

Auction results...

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

ROBERTO VANNINI. Fiskare. Olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Konstglas

HANNE DREUTLER. Skulptur, glas, signerad, Åhus.

  • (No bids)
  • 7 days left

Övrigt

OKÄND KONSTNÄR, ryttare, blandteknik, bl.a handkolorerat fotografi, tidigt 1900-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Bordslampor

BORDSLAMPOR, ett par, keramik, Tilgmans.

  • (No bids)
  • 7 days left

Byråar

BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets tidigare hälft.

  • (No bids)
  • 6 days left

Teckningar

ÅKE HOLM. Bibliskt motiv. Akvarell, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Grafik

LARS NORRMAN. Två kvinnor, litografi, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Ringar

RINGAR, 3 st, 18k guld, vikt ca 12 gram.

  • 2000 SEK
  • (2 bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi flyttar till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.