Göteborgs Auktionsverk Quality auction

Welcome to Request an auction estimate

Opening hours MON-FRI 13:00-17:00, SAT 11:00-15:00

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

GIDEON BÖRJE. Figurer i trädgård, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 9 days left

Bordslampor

BORDSLAMPOR, 1 par, 1960-tal.

  • (No bids)
  • 9 days left

Vintagekläder & Accessoarer

WEEKENDBAG, Philipp Plein.

  • 1056 SEK
  • (1 bids)
  • 8 days left

Grafik

PHILIPPE HUART. "Flower powerpop", silkscreen, numrerad 9/50, signerad och daterad -07.

  • (No bids)
  • 9 days left

Bordsur

SCHWARZWALDUR, 1800/1900-tal.

  • (No bids)
  • 9 days left

Europeiskt

FIGURIN, chamotterat lergods, otydlig stämpel, 1900-talets andra hälft.

  • (No bids)
  • 9 days left

Bord

KONSOLBORD, omkring sekelskiftet 1900.

  • (No bids)
  • 9 days left

Europeiskt

SERVIS, 31 delar, "Talvikki", Arabia.

  • (No bids)
  • 9 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

Vårens kurser

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auctionshouse in the world.
Time passes, quality remains.