fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Skåp & Hyllor

POUL CADOVIUS. Hyllsystem, Danmark, 1900-talets mitt.

  • (No bids)
  • 6 days left

Bord

FÄLLBORD, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 6 days left

Möbler

BARNSKÅP, allmoge, 1800-tal.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 6 days left

Fåtöljer & Stolar

STOL så kallad Voyeuse, 1800-tal.

  • (No bids)
  • 6 days left

Bord

SÄNGBORD, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

  • (No bids)
  • 6 days left

Övrigt

HATTHYLLA, modern tillverkning.

  • (No bids)
  • 6 days left

Europeiskt

BJÖRN WIINBLAD. Figuriner, 2 st, ur "De fyra årstiderna", signerade och daterade -81 och -82.

  • 2000 SEK
  • (4 bids)
  • 6 days left

Fåtöljer & Stolar

CARL MALMSTEN. fåtöljer, ett par, "Hemmakväll".

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.