fbpx

SPRING FINE ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

CARL MAGNUS LINDQVIST. "Gamla pumphuset Nyby...", olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

MARIKA LANG. Göteborgsmotiv, blandteknik, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Grafik

MARION BELIN. Modell, färglitografi, signerad och numrerad 28/290.

  • 400 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Måleri

JEAN CLAUDE JANET. Stilleben, olja på duk, signerad och daterad 1972.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

BENGT OLSON. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 19/100.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

JOHN E. FRANZÉN. Färglitografi, signerad JEF, numrerad 121/150 samt daterad 1990.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

FRANCO COSTA. "Procordia Trophy" poster, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

GUNNAR LARSSON. Träd, färglitografi, signerad och numrerad 6/240.

  • (No bids)
  • 7 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Vårens kvalitetsauktion 7 juni

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.