fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

All items...

Current auctions

See more auctions here
1 8

Europeiskt

FIGURIN, porslin, Christian Thomsen, Royal Copenhagen.

  • (No bids)
  • 7 days left

Orientaliskt

VAS samt 2 SKÅLAR, porslin, Kina.

  • (No bids)
  • 7 days left

Orientaliskt

FAT, 4 st, DOSOR, 4 st, porslin, Kina, 17-1900-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Bordslampor

SKRIVBORDSLAMPA "Kelvin T", Antonio Citterio, Flos.

  • (No bids)
  • 7 days left

Silver

BÄGARE, silver, 1700-tal, vikt ca 74 gram.

  • (No bids)
  • 7 days left

Silver

SUPKOPP, silver, troligen Lars Boye, 1700-tal, vikt ca 52 gram.

  • (No bids)
  • 7 days left

Silver

BÄGARE, 2 st, silver, 1800-tal, vikt ca 230 gram.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

FRANS WILHELM ODELMARK. Palatsgård i Kairo. Olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.