AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 12

Fickur & Stoppur

FICKURSKEDJA, 18k guld, vikt ca 28,2 gram.

  • 15350 SEK
  • (7 bud)
  • 6 dagar kvar

Collier

COLLIER, 14k guld, Italien. Vikt ca 32,1 gram.

  • 11500 SEK
  • (14 bud)
  • 6 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

VANITY BOX, "Boite à Flacons", Louis Vuitton, Made in France.

  • 10500 SEK
  • (15 bud)
  • 5 dagar kvar

Armband

ARMBAND, 18k guld, Norrköping, 1962. Vikt 18.5 gram.

  • 10202 SEK
  • (3 bud)
  • 3 dagar kvar

Ringar

RING, 18k tvåfärgat guld. Vikt ca 18,5 gram.

  • 10000 SEK
  • (8 bud)
  • 4 dagar kvar

Grafik

ROBERTO MATTA. Färgetsning och akvatint på Archespapper, 5 st. Ur sviten "L'arc, obscure des heures" 1975, signerade och numrerade 19/125.

  • 10000 SEK
  • (1 bud)
  • 7 dagar kvar

Ringar

RING, 18k vitguld, safir, gammalslipade diamanter ca 0,70ct, Nybergs Guld, Göteborg, 1965.

  • 9200 SEK
  • (4 bud)
  • 6 dagar kvar

Grafik

ROBERTO MATTA. Färgetsning och akvatint på japanpapper, 4 st, ur sviten "Hom'mere (L'eautre)", signerade och numrerade 58/100.

  • 8000 SEK
  • (1 bud)
  • 7 dagar kvar

Europeiskt

FIGURGRUPP, porslin, 2 delar, Meissen Tyskland.

  • 7993 SEK
  • (9 bud)
  • 3 dagar kvar

Skjutvapen

FLINTLÅSPISTOLER, ett par, Barker, England, ca 1780.

  • 6000 SEK
  • (2 bud)
  • 6 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

KEPS, Prada, Made in Italy, storlek S.

  • 5600 SEK
  • (34 bud)
  • 5 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

AXELREMSVÄSKA, Chanel, Made in France, 1994-1996.

  • 5500 SEK
  • (10 bud)
  • 5 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Banehagsgatan 20

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.