fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Musikinstrument

GITARR, Gibson, troligen Special 4, 1930/40-tal.

  • 2095 SEK
  • (2 bids)
  • 7 days left

Leksaker

LEKSAKER, mekaniska, 1950-60-tal, 6 st.

  • 360 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Tenn, Mässing & Koppar

KOPPARPANNA, Mode.

  • (No bids)
  • 7 days left

Skulptur

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. "Tellus Bavarica", skulptur, efter Gerhard Hubert, brons, signerad Rossi.

  • 1000 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Leksaker

LEKSAKER, diverse, 1960-70-tal, 6 st.

  • (No bids)
  • 6 days left

Serviser

VICKE LINDSTRAND. Vinglas, 9 st, "Dalecarlia", Kosta.

  • (No bids)
  • 7 days left

Armbandsur

ARMBANDSUR, Verbena, kronograf,18k guld manuell, 1960-tal.

  • (No bids)
  • 6 days left

Armbandsur

ARMBANDSUR, Universal, Genève, Triple Date, guld på stål, manuell, 1940-tal.

  • 617 SEK
  • (3 bids)
  • 7 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.