AUTUMN FINE
ART AUCTION
4 December
Auction results...
Sell with Göteborgs Auktionsverk
Contact our specialists
SPRING FINE
ART AUCTION
June 5
Auction results...
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
12
Mynt
GULDMYNT, 20 dollar, 1883.
20000 SEK
(3 bud)
4 dagar kvar
Collier
COLLIERLÅS, humla, 18k guld, diamanter, Ole Lynggaard.
15000 SEK
(1 bud)
5 dagar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, 18k guld, quartz, ca 1976.
11511 SEK
(6 bud)
5 dagar kvar
Armband
TENNISARMBAND, 18k vitguld, diamanter 3ct enligt gravyr, totalvikt ca 5,7 gram.
10503 SEK
(4 bud)
2 dagar kvar
Fickur & Stoppur
FICKUR med KEDJA, Brüder Zirner, Wien, 14k guld, 1920/30-tal.
10000 SEK
(3 bud)
14 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
CARL MALMSTEN. Stolar, 6 st, "Lilla Åland".
9500 SEK
(19 bud)
6 timmar kvar
Måleri
BENGT ARNE LINDEROS. Landskap vid kust, olja på duk, signerad.
9000 SEK
(5 bud)
3 dagar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Oris, Aquis titan, automatisk, ca 2012.
7012 SEK
(7 bud)
2 dagar kvar
Fåtöljer & Stolar
FOLKE OHLSSON. Fåtölj med fotpall, "Arizona", Dux, modellen formgiven 1964.
7000 SEK
(6 bud)
4 dagar kvar
Måleri
GUSTAV RUDBERG. "Efter solnedgången. Hven 1978", olja på pannå, signerad.
7000 SEK
(12 bud)
2 dagar kvar
Måleri
ANNA GARDELL-ERICSON. Solnedgång vid västkusten, akvarell, signerad.
5500 SEK
(9 bud)
6 dagar kvar
Soffor & Sittgrupper
RODOLFO DORDONI. Soffa, för Minotti.
5000 SEK
(1 bud)
4 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand