Göteborgs Auktionsverk Quality auction

Welcome to Request an auction estimate

Opening hours MON-FRI 13:00-17:00, SAT 11:00-15:00

Current auctions

See more auctions here
1 8

Övrigt

JORDGLOB på träfot, Edwin Hammar, Stockholm. 1900-talets första del.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 8 days left

Kniv, Dolk, Svärd & Bajonett

KHYBERKNIV, med balja, Afghanistan 1800-tal.

  • (No bids)
  • 8 days left

Europeiskt

TE- OCH KAFFESERVIS, 55 delar, porslin, "Gröna Anna".

  • (No bids)
  • 8 days left

Europeiskt

MATSERVIS, 55 delar, porslin, "Gröna Anna".

  • (No bids)
  • 8 days left

Övrigt

RESERVOIRPENNOR, 2 stycken samt blyertspenna WATERMAN.

  • (No bids)
  • 8 days left

Övrigt

RESERVOIRPENNOR 4 stycken samt kulspetspenna, Parker, Diplomat, Tower.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 8 days left

Europeiskt

WILHELM KÅGE, Argenta, 3 delar, Gustavsberg.

  • (No bids)
  • 8 days left

Musikinstrument

HERMAN CARLSON LEVIN. DELUXE, gitarr, 1951.

  • 550 SEK
  • (2 bids)
  • 8 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

Vårens kurser

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auctionshouse in the world.
Time passes, quality remains.