fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

SOFFA, "Ilona", Arne Norell.

  • 2909 SEK
  • (4 bids)
  • 9 days left

Reproduktion, efter Yrjö Edelmann, signerad och numrerad 55/350.

  • (No bids)
  • 9 days left

JACK SANGWILL. Katt i fåtölj, färglitografi, signerad och numrerad 360/390.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 9 days left

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Figurer, blandteknik, signerad Morales och daterad 83.

  • (No bids)
  • 9 days left

BECK & JUNG. Computer ink plot, signerad och numrerad 11/190.

  • (No bids)
  • 9 days left

LARS JONSSON. Kråkfåglar i träd. Offsettyck, signerad och numrerad 119/200.

  • (No bids)
  • 9 days left

LARS JONSSON. Domherrar i vinterträd. Offsettyck, signerad och numrerad 119/200.

  • (No bids)
  • 9 days left

GUNNAR BRUSEWITZ. Hare i vårlandskap. Akvarell och blyerts, signerad och daterad Vendelsö april -76.

  • 1300 SEK
  • (5 bids)
  • 9 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.