fbpx

AWTUMN FINE
ART AUCTION

4 December
Auction results

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

HELGE JOHANSSON. Akvedukt i landskap, olja på duk, signerad, Paris 1914.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

BENGT ARNE LINDEROS. Komposition, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

BENGT LINDSTRÖM. Komposition med figurer, färglitografi, signerad och numrerad 10/300.

  • (No bids)
  • 6 days left

Måleri

SUSANNE NYHOLM. "Lockdown". Akvarell och gouache, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

BENGT LINDSTRÖM. Färglitografier, 2 st, signerade och numrerade 241/300, 432/450.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

ERIK OLSON. Surrealistisk bild, färglitografi, signerad och numrerad 100/300.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

LENA LINDERHOLM. Blombukett, färglitografi, signerad.

  • (No bids)
  • 6 days left

Grafik

GÖRAN IVARSSON. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 7/50.

  • (No bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.