fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

May 29 - June 6

Auction results...

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

MALIN LUNDBOHM. "Midsommarseglats", litografi, provtryck, signerad och daterad -81.

  • (No bids)
  • 7 days left

LARS ANDERSSON BJÖNNI. Träd och klippor, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

FIGURINER, 2 st, FAT, samt CRÈMEKOPP med FAT, porslin, Rörstrand.

  • (No bids)
  • 7 days left

KURT ULLBERGER. Träsnitt, signerad och numrerad 58/85.

  • (No bids)
  • 7 days left

STENGODSFÖREMÅL, 4 st, Rörstrand.

  • (No bids)
  • 7 days left

ERIC WITH. Blomsterstilleben, olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

TRÄDGÅRDSSTOLAR samt BORD, 4 st, Trip Trap, Danmark.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 6 days left

LUFTPISTOL, "Carolus", Hellstedts, Eskilstuna, 1940/50-tal.

  • 1200 SEK
  • (3 bids)
  • 6 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, Göteborg bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.