AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 12

Armbandsur

ARMBANDSUR, Patek Philippe, Calatrava, 18k guld, automatisk.

  • 50000 SEK
  • (12 bud)
  • 5 dagar kvar

Armbandsur

HERRARMBANDSUR, Tissot Seastar Seven, 18k guld, vikt ca 65,5 gram.

  • 19000 SEK
  • (3 bud)
  • 5 dagar kvar

Collier

COLLIER, 18k guld, vikt ca 28 gram.

  • 12900 SEK
  • (8 bud)
  • 4 dagar kvar

Collier

COLLIER, 18k guld, vikt ca 26,3 gram.

  • 12100 SEK
  • (9 bud)
  • 4 dagar kvar

Skulptur

BENGT LUNDIN. Skulptur, båt, ej signerad.

  • 12000 SEK
  • (2 bud)
  • 7 dagar kvar

Fickur & Stoppur

FICKUR, Omega, savonett, 14k guld, ca 1916.

  • 10822 SEK
  • (8 bud)
  • 6 dagar kvar

Fickur & Stoppur

FICKUR, 14k guld, Remontoir, totalvikt ca 103,5 gram.

  • 10520 SEK
  • (8 bud)
  • 4 dagar kvar

Måleri

PELLE ÅBERG. Kvinna med blomsterhatt, olja på pannå, signerad.

  • 10500 SEK
  • (5 bud)
  • 3 dagar kvar

Armband

ARMLÄNK, 18k guld, vikt ca 19 gram.

  • 8650 SEK
  • (5 bud)
  • 6 dagar kvar

Skulptur

AXEL "DÖDERHULTARN" PETERSON. Skulptur, "Äktenskapet".

  • 8500 SEK
  • (10 bud)
  • 3 dagar kvar

Fickur & Stoppur

FICKUR, 14k guld, savonett, tidigt 1900-tal.

  • 8100 SEK
  • (3 bud)
  • 6 dagar kvar

Konstglas

INGEBORG LUNDIN. Vas, "Äpplet", klarglas, Orrefors, signerad, Gallery -82.

  • 8000 SEK
  • (3 bud)
  • 3 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Banehagsgatan 20

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.