fbpx

SPRING FINE
ART AUCTION

6th of June
Read more...

AUTUMN FINE
ART AUCTION

December 6th

Auction results...

Current auctions

See more auctions here
1 8

VÄSKA, "Vitello Lux Bow", Miu Miu.

  • (No bids)
  • 7 days left

MATTA, Najafabad, 424 x 293 cm.

  • (No bids)
  • 8 days left

MATTA, Kelim Pakistan, 300 x 210 cm.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 8 days left

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Möjligen Gösta Liljedahl. Pilträd, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 8 days left

LJUSSTAKAR, ett par, silver, totalvikt ca 630 gram.

  • (No bids)
  • 8 days left

JEAN B LOUTTRE. Landskap, djuptryck, signerad och numrerad 43/60.

  • (No bids)
  • 7 days left

BERT-JOHNNY NILSSON. Färglitografi, signerad och numrerad 108/275.

  • (No bids)
  • 8 days left

OLLE SVANLUND. Fåglar, färglitografi, signerad.

  • (No bids)
  • 8 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Information med anledning av Covid-19

Ursäkta röran, vi bygger om

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.