Gudomligt bra betalt.
Igen.

Förra året avslutades med flera prisrekord i bagaget, däribland en version av alla göteborgares favorit; Carl Milles ”Poseidon”, såld för 260 000 kronor. Välkommen att vända dig till det lokala auktionshuset med den internationella publiken.

Pågående auktioner

Se fler auktioner här
1 8

Serviser

GLASSERVIS "DIAMANT", 46 delar. Vicke Lindstrand för Kosta.

  • 400 SEK
  • (1 bud)
  • 8 dagar kvar

Övrigt

RESESKRIVSCHATULL, 18/1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Övrigt

SAMOVAR, 1800-talets slut.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Övrigt

SKEPPSMODELL.

  • 457 SEK
  • (3 bud)
  • 8 dagar kvar

Europeiskt

CISTERNER, 2 st, flintgods, sekelskiftet 1800/1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Vägglampor

VÄGGLAMPOR, ett par, Orrefors.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Övrigt

GLAS, 14 st samt KARAFFER, 9 st.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Silver

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, C G Hallberg, Stockholm 1947.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Gabriel Argy-Rousseau — Garden of the Hesperides

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens nästa äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.