Auktioner
Sälj
Hemvärdering
Kalendarium
Kontakt
Hjälp
Skandinavisk keramik
1-10 november
Till auktionen!
Inlämning pågår
Vi hjälper er att sälja era föremål till höga marknadspriser.
Har du något att sälja?
Höstens Kvalitetsauktion
Höga slutpriser på Säsongens utvalda, har du något att sälja på höstens Kvalitetsauktion?
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap.
Våra öppettider
Kurs: Svensk keramikhistoria, 6/11
Veckans föremål
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
12
Armband
ARMBAND, 18k guld. Vikt ca 47,4 gram.
26400 SEK
(3 bud)
6 dagar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Certina, 18k vitguld med diamantkrans med 32 st diamanter.
20000 SEK
(3 bud)
1 dagar kvar
Collier
COLLIER, 20k guld. Vikt ca 30,1 gram.
18750 SEK
(3 bud)
6 dagar kvar
Fickur & Stoppur
FICKUR, Alpina, med KEDJA och CHATELAINE, 18k guld, totalvikt ca 89 gram, 1920-tal.
17000 SEK
(5 bud)
17 timmar kvar
Fickur & Stoppur
FICKURSKEDJA, 18k guld. Vikt ca 28,1 gram.
15550 SEK
(4 bud)
8 dagar kvar
Fickur & Stoppur
FICKUR, 18k guld, totalvikt ca 87 gram.
11833 SEK
(3 bud)
13 timmar kvar
Fickur & Stoppur
FICKURSKEDJA, 18k guld. Vikt ca 19,2 gram.
10700 SEK
(3 bud)
1 dagar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Certina, manuell, förgylld boett med länk i 18k guld. Totalvikt ca 26 gram.
10500 SEK
(4 bud)
1 dagar kvar
Armband
ARMBAND, 18k guld. Vikt ca 18,4 gram.
10150 SEK
(3 bud)
6 dagar kvar
Övrigt
TORBJÖRN AFDAL. Bänk, "Krobo", Bruksbo Mellemstrands Trevareindustri, Norge, 1960-tal.
10000 SEK
(7 bud)
1 dagar kvar
Ringar
RING, 18k vitguld, safir, gammalslipade diamanter ca 0,70ct, Nybergs Guld, Göteborg, 1965.
9500 SEK
(1 bud)
2 dagar kvar
Armband
ARMLÄNK, 18k vitguld, briljantslipade diamanter, totalvikt ca 16,2 gram.
9000 SEK
(1 bud)
1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborgs Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand