Auktioner
Sälj
Kalendarium
Kontakt
Hjälp
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
24
Teknika & Nautika
DIORAMA/ Skeppsmodell, 18/1900-tal.
1363 SEK
(8 bud)
4 timmar kvar
Måleri
LYDER WENZEL NICOLAYSEN. Kust Norge, olja på duk, signerad.
1000 SEK
(6 bud)
5 timmar kvar
Silver
SALT & PEPPARSTRÖARE, silver, 1900-tal. Totalvikt ca 180 gram.
1000 SEK
(2 bud)
5 timmar kvar
Speglar
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.
350 SEK
(1 bud)
6 timmar kvar
Europeiskt
FIGURINER, fåglar 4 stycken, porslin, Tyskland.
858 SEK
(5 bud)
6 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
CARL MALMSTEN. Stolar, 6 st, "Lilla Åland".
9500 SEK
(19 bud)
7 timmar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
VÄSKA, Del Rey, Mulberry.
2700 SEK
(3 bud)
7 timmar kvar
Soffor & Sittgrupper
CARL MALMSTEN. Soffa, "Samsas".
(Inga bud)
8 timmar kvar
Orientaliskt
BOJAN, porslin, Kina.
1612 SEK
(23 bud)
8 timmar kvar
Vägglampor
VÄGGLAMPOR, ett par, "Foglio Chrome", Flos, Italien.
2411 SEK
(12 bud)
9 timmar kvar
Armband
ARMBAND, 2 st, 18k guld och odlade pärlor. Totalvikt ca 6,8 gram.
2400 SEK
(10 bud)
9 timmar kvar
Måleri
ANDERS WOLLIN. "Det eviga folket", olja på duk, signerad, daterad -98 a tergo.
(Inga bud)
10 timmar kvar
Ringar
RINGAR, 2 st, 20k guld. Vikt ca 7,4 gram.
4050 SEK
(6 bud)
10 timmar kvar
Europeiskt
MOCCAKOPPAR med FAT 8 st, KAFFEKANNA samt SOCKERSKÅL, porslin "Musselmalet", Royal Copenhagen.
1821 SEK
(4 bud)
11 timmar kvar
Silver
SKEDAR, 19 stycken, silver. Totalvikt ca 200 gram.
1000 SEK
(1 bud)
11 timmar kvar
Måleri
LARS BOOBERG. Olja på duk, signerad och daterad 1954.
2000 SEK
(10 bud)
12 timmar kvar
Europeiskt
SÅSSKÅL med LOCK, porslin, "Musselmalet" Royal Copenhagen.
2047 SEK
(11 bud)
12 timmar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Citizen, stål, automatisk.
1500 SEK
(12 bud)
12 timmar kvar
Ringar
RING, 20k guld och camé. Totalvikt ca 7,4 gram.
3517 SEK
(14 bud)
12 timmar kvar
Måleri
JAN OLOF BENGTSSON. ""En historia", olja med collage på träplatta, signerad.
(Inga bud)
13 timmar kvar
Europeiskt
YTTERFODER, 6 st, porslin, Gustavsberg och Arabia.
(Inga bud)
13 timmar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, Ardath, Paul Ardent, stål/doublé, quartz, ca 1988.
1000 SEK
(13 bud)
13 timmar kvar
Smycken
HALSKEDJA och HÄNGEN, 2 st, 18k guld med camé, färgad sten och odlade pärlor. Totalvikt ca 8,5 gram.
2500 SEK
(4 bud)
13 timmar kvar
Måleri
AXEL LIND. Blått hav, olja på duk, signerad.
4600 SEK
(9 bud)
14 timmar kvar
Se alla våra auktioner här
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand