fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

THOMAS HOLDEN. Olja på pannå, monogramsignerad.

  • 1100 SEK
  • (15 bud)
  • 2 minuter kvar

Bord

SATSBORD, 3 st, 1950/60-tal.

  • 600 SEK
  • (2 bud)
  • 13 minuter kvar

Måleri

MARTIN POSER. Landskap, olja på duk, signerad.

  • 550 SEK
  • (5 bud)
  • 15 minuter kvar

Måleri

MAJ FAGERBERG. Vinterbild med sagofigurer, akvarell, signerad och daterad -89.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 17 minuter kvar

Leksaker

MODELLBILAR, 20 delar, Silver Cars Collection.

  • 912 SEK
  • (10 bud)
  • 19 minuter kvar

Måleri

ROBERT THORNTON WILDING. Figurer i by, akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 26 minuter kvar

Europeiskt

HERTHA BENGTSSON. Servisdelar, 4 st, porslin, "Koka Blå" , Rörstrand.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 53 minuter kvar

Övrigt

EDVARD HALD. Skål på fat, glas, Orrefors, signerad, 1930-tal.

  • 600 SEK
  • (2 bud)
  • 55 minuter kvar

Europeiskt

KERSTIN DANIELSSON. Skål, keramik, signerad.

  • 2600 SEK
  • (10 bud)
  • 58 minuter kvar

Speglar

SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.

  • 550 SEK
  • (4 bud)

Måleri

BIRGER SIMONSSON. Motiv från Haga. Olja på pannå, signerad a verso samt daterad 1932 a tergo.

  • 2704 SEK
  • (3 bud)
  • 13 minuter kvar

Kniv, Dolk, Svärd & Bajonett

BAJONETTER, 3 st, 18-1900-tal.

  • 2000 SEK
  • (17 bud)
  • 15 minuter kvar

Leksaker

LEKSAKER, 29 st.

  • 1942 SEK
  • (9 bud)
  • 17 minuter kvar

Vintagekläder & Accessoarer

SMINKDOSA, guillocherad emalj, förgyllt silver, Österrike.

  • 1240 SEK
  • (13 bud)
  • 19 minuter kvar

Speglar

GOLVSPEGEL, 19/2000-tal.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 53 minuter kvar

Böcker, Kartor & Handskrifter

MAX WALTER SVANBERG, konstböcker 5 volymer.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 55 minuter kvar

Måleri

LINDORM LILJEFORS. Älg i höstskog, olja på pannå, signerad.

  • 2400 SEK
  • (14 bud)
  • 58 minuter kvar

Måleri

DAVID LARSSON. "Skogsväg". Olja på duk, signerad och daterad 1961.

  • 1000 SEK
  • (8 bud)
  • 2 timmar kvar

Kniv, Dolk, Svärd & Bajonett

OFFICERSSABEL, Sverige, modell 1899.

  • 3400 SEK
  • (23 bud)
  • 2 timmar kvar

Modern Teknik & Elektronik

LJUDSYSTEM, Bang & Olufsen, 4 delar.

  • 2414 SEK
  • (14 bud)
  • 2 timmar kvar

Armband

ARMRING, 15-16k rödguld, silver och paste. Totalvikt ca 20 gram.

  • 4302 SEK
  • (9 bud)
  • 2 timmar kvar

Taklampor

TAKLAMPA, modell 2444, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.

  • 2800 SEK
  • (19 bud)
  • 2 timmar kvar

Golvlampor

GOLVLAMPA, omkring sekelskiftet 1900-1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 2 timmar kvar

Armband

ARMBAND "KORRIDOR", 18k röd/vitguld, vikt ca 21,5 gr.

  • 7500 SEK
  • (6 bud)
  • 2 timmar kvar
Se alla våra auktioner här