Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Mattor

MATTA, persisk, ca 387 x 279 cm.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Skulptur

JEAN JULES B. SALMSON. "William Hogarth" respektive "Sir Joshua Reynolds", skulpturer, patinerad metall, signerade Salmson.

  • 1000 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

Ytterfoder 5 st, Stig Lindberg "Vinda" samt Gunnar Wennerberg "Liljekonvalj", stengods, Gustavsberg.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

MATSERVIS, 64 delar, "Ostindia", porslin, Rörstrand.

  • 3200 SEK
  • (6 bud)
  • 1 dagar kvar

Konstglas

GÖRAN WÄRFF. Skulpturer, 2 st, "Lappland", glas, Kosta.

  • 413 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Speglar

SPEGELLAMPETTER, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

MATSERVIS, 85 delar, "Sommarblom", Arabia, Finland, 1930/40-tal.

  • 1200 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Övrigt

JARDINIERE, metall, 1900-talets andra del.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

HÖKLACKADE SKOR, Bruno Magli, Made in Italy, Storlek 7.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

SERVISDELAR, 8 delar, porslin, "Amapola", Villeroy & Boch.

  • 1400 SEK
  • (19 bud)
  • 1 dagar kvar

Ringar

RING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 0,36ct, vikt ca 3,3 gram.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Konstglas

GUNNAR CYRÉN. Glasservisdelar, 5 st, "Optica Symphony", Orrefors.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

FAT och DJUPA TALLRIKAR, 3 stycken, flintgods, Rehnska mönstret, Rörstrand.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Soffor & Sittgrupper

RODOLFO DORDONI. Soffa, för Minotti.

  • 2400 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Mattor

MATTA, Meshad, 330 x 243 cm.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Teknika & Nautika

SKEPPSKLOCKOR OCH BAROMETER, 3 st, 1900-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Grafik

FRANCO COSTA. "Late spring in Kiel". Färgserigrafi, signerad och numrerad VI/XXV.

  • 1000 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Skulptur

CLAIRE JEANNE COLINET. "Isis". Skulptur, bemålad gips, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Bord

SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 1 dagar kvar

Skjutvapen

SALUTKANON, gjutjärn samt trä.

  • 1100 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Övrigt

BALANSVÅG, Paul Bunge, Hamburg.

  • 361 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Leksaker

MEKANISKA LEKSAKER, 7 stycken, Japan och Tyskland samt LEKSAKSMUGG OCH TRÄFIGUR.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Silver

SKEDAR, 11 st, silver, England, 17-1800-tal.

  • 361 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Övrig militaria

SALUTKANON, 1900-tal.

  • 1306 SEK
  • (8 bud)
  • 1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här