fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Mattor

MATTA, Kelim Shiraz-ghashgai, 210 x 122 cm.

  • 1400 SEK
  • (6 bud)
  • 7 timmar kvar

Europeiskt

MATSERVIS, 61 delar, porslin "Signe" Rörstrand, jugend, ca 1900.

  • 1600 SEK
  • (2 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

YANG GANG, tillskriven, Ryttare till häst, tusch på papper.

  • 600 SEK
  • (3 bud)
  • 8 timmar kvar

Fotografi

CURT WARÅS. "Grodmansrånet, Göteborg" fotografi, signerat och daterat 1965.

  • 2700 SEK
  • (10 bud)
  • 8 timmar kvar

Grafik

OVE VAKSBERG. Färgserigrafi, signerad och numrerad 156/475.

  • 1000 SEK
  • (5 bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

YNGVE STEEN. Komposition, olja på duk, signerad.

  • 1600 SEK
  • (12 bud)
  • 8 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.

  • 550 SEK
  • (3 bud)
  • 8 timmar kvar

Mattor

MATTA, Kelim Ghasghai, 260 x 189 cm.

  • 750 SEK
  • (4 bud)
  • 8 timmar kvar

Övrigt

SKOLBÄNK, omkring sekelskiftet 1900.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

YANG GANG, tillskriven, modell, akvarell på papper.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 9 timmar kvar

Fotografi

CURT WARÅS. "Raggarbilar, Bohuslän" fotografi, signerad och daterad 1986.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

ARTHUR PERCY. "Sol på väggen II", olja på pannå, signerad och daterad 1958.

  • 1802 SEK
  • (19 bud)
  • 9 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

SALONGSMÖBEL, 10 delar, rokokostil, 1900-tal.

  • 600 SEK
  • (3 bud)
  • 9 timmar kvar

Leksaker

FIGURER, ca 90 delar, kompositmassa, främst Elastolin och Leyla.

  • 755 SEK
  • (4 bud)
  • 9 timmar kvar

Musikinstrument

FÖRSTÄRKARE, Fender Mustang 3, med fotpedal.

  • 1000 SEK
  • (3 bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

Jia Haoyi, tillskriven, ryttare till häst, akvarell på papper.

  • 1000 SEK
  • (7 bud)
  • 10 timmar kvar

Fotografi

CURT WARÅS. "Nunnekloster Hildegard, Tyskland" fotografi, signerad och daterad 1998.

  • 850 SEK
  • (2 bud)
  • 10 timmar kvar

Teknika & Nautika

GALVANOMETER, Siemens & Halske, Tyskland, AMPÈREMÄTARE, Sandblom & Stohne, Stockholm, 1900-talets tidigare hälft.

  • 600 SEK
  • (5 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

JOHN LEWIN. "Blomman o Insekten". Olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

ANTON GENBERG. Vinterbild, olja på duk, signerad.

  • 5500 SEK
  • (9 bud)
  • 10 timmar kvar

Fotografi

CURT WARÅS. "Ingrid Bergman, lasse Smith, Dannholmen, nyår 1966" fotografi, signerat och daterat 1966.

  • 1200 SEK
  • (3 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

MAURILLE PRÉVOST. Gatuvy. Olja på duk, signerad.

  • 550 SEK
  • (5 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

FOLKE PERSSON. Kustbild, olja på pannå, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 10 timmar kvar
Se alla våra auktioner här