Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Grafik

JUSSI TAIPALEENMÄKI. färglitografi, sign o numr 261/290.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

SVANTE BERGH. "Bygata", olja på pannå, signerad och daterad 42.

  • 450 SEK
  • (2 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olja på kartong, otydl sign.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 19 timmar kvar

Grafik

GÖSTA GUSTAVSSON. "om hösten", färglitografi, sign o numr 177/300. Dat -77.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

"Rayna i Juchitan", olja på duk, signerad.

  • 1500 SEK
  • (8 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

AXEL OLSON. "Strandfynd", olja på duk, signerad.

  • 2000 SEK
  • (2 bud)
  • 21 timmar kvar

Silver

BESTICKSERVIS, 110 delar, silver, Spanien. Total vikt 2000 gram.

  • 3500 SEK
  • (1 bud)
  • 22 timmar kvar

Måleri

MARINA GERASCENKO. "Auf dem Balkon", olja på duk, signerad.

  • 2000 SEK
  • (3 bud)
  • 22 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

DAMVÄSKA, pärlbroderier.

  • 600 SEK
  • (9 bud)
  • 23 timmar kvar

Silver

LJUSSTAKAR, ett par, silver, barockstil.

  • 1605 SEK
  • (13 bud)
  • 23 timmar kvar

Speglar

BORDSSPEGEL, Hans Agne Jacobsson.

  • 1000 SEK
  • (1 bud)
  • 23 timmar kvar

Grafik

LASSE ÅBERG. "Isbjörn-Ursus Maritimus", litografi, sign o numr 313/2000.

  • (Inga bud)
  • 23 timmar kvar

Orientaliskt

TALLRIKAR, 10 st, porslin, Japan.

  • 801 SEK
  • (7 bud)
  • 1 dagar kvar

Skulptur

GUDMAR OLOVSON. Skulptur "Les Deux Arbres", bronspatinerad gips, sign.

  • 1800 SEK
  • (23 bud)
  • 1 dagar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

DAMVÄSKA, Furla.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Silver

BÄGARE, 5 st samt PUNCHBÄGARE, 2 st, silver. Total vikt 450 gram.

  • 1250 SEK
  • (5 bud)
  • 1 dagar kvar

Övrigt

SKÅL, glas, "Prince", Göran Wärff för Kosta.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

VITTORIO CAPESSIERO. Tillskriven. Kustbild med fiskare, olja på pannå, 2 st signeringar.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Orientaliskt

VASER, ett par, Kina.

  • 2500 SEK
  • (12 bud)
  • 1 dagar kvar

Skulptur

BYST, terrakotta, efter Affortunato Gory.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Landskap med figur och boskap, olja på duk.

  • 856 SEK
  • (11 bud)
  • 1 dagar kvar

Silver

BESTICKSERVIS, 36 delar, låghaltigt silver.

  • 1400 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

Orientaliskt

VAS, porslin, Kina, 1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

LOCKVAS, porslin, Kina.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här