Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Grafik

KARL-AXEL GADD. Kustbild med träd, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 6 timmar kvar

Collier

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor med lås i 18k guld, Stigbert för Engelbert, Stockholm.

  • 1000 SEK
  • (8 bud)
  • 6 timmar kvar

Mattor

MATTA, Senneh. Mått ca 135 x 112 cm.

  • 700 SEK
  • (4 bud)
  • 6 timmar kvar

Måleri

KARL-AXEL GADD. Vy mot stad, olja på pannå, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 7 timmar kvar

Bord

SPELBORD, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 7 timmar kvar

Smycken

ARMBAND, 18k guld med berlocker, 18k och 14k guld, vikt ca 13,2 gram.

  • 6600 SEK
  • (4 bud)
  • 8 timmar kvar

Europeiskt

LISA LARSON. Väggplakett, stengods, katt, Gustavsberg.

  • 1400 SEK
  • (19 bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

ERIC CEDERBERG. Strandbild, tempera på pannå, signerad och daterad -80.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

KARL-AXEL GADD. Kustbild, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 15 timmar kvar

Europeiskt

BERTIL VALLIEN. Vaser 3 st porslin samt glasföremål 3 st, Rörstrand och Kosta Boda.

  • 406 SEK
  • (3 bud)
  • 15 timmar kvar

Collier

COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6,1 gram.

  • 2870 SEK
  • (3 bud)
  • 15 timmar kvar

Mattor

MATTA, Senneh, antik. Mått ca 200 x 138 cm.

  • 1811 SEK
  • (17 bud)
  • 15 timmar kvar

Europeiskt

RICHARD WOODS. Vaser, 2 st, Tree Trunk vase" Hay.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 16 timmar kvar

Måleri

LEOPOLD FARE. "Träd vid Grimaud slätten", Ur serien "Provence" olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 16 timmar kvar

Övrigt

HUMIDOR, Elie Bleu Frankrike.

  • 1701 SEK
  • (14 bud)
  • 16 timmar kvar

Textil

KUDDAR, 4 st, klädda med textilen "Vegetable Tree" av Josef Frank för Svenskt Tenn.

  • 1850 SEK
  • (22 bud)
  • 16 timmar kvar

Collier

COLLIER MED HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,7 gram.

  • 1800 SEK
  • (4 bud)
  • 16 timmar kvar

Ringar

RING OCH 2 PAR ÖRHÄNGEN, 18k guld med diamant, vikt ca 4,3 gram.

  • 2000 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

Europeiskt

GOLDSCHEIDER, mask, lergods, Wien, Österrike, 1930-tal.

  • 2611 SEK
  • (9 bud)
  • 17 timmar kvar

Collier

COLLIER, 18k guld. Vikt ca 8,6 g.

  • 4100 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

Ringar

RING, 18k vitguld med diamant ca 0,20 ct, vikt ca 2,5 gram.

  • 1100 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

PER JULIUS. "Hösten". Akvarell, signerad.

  • 1800 SEK
  • (13 bud)
  • 17 timmar kvar

Europeiskt

ANNA-LISA THOMSON. Vaser 2 st "Paprika", lergods, Upsala-Ekeby.

  • 1200 SEK
  • (4 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

KARL-AXEL GADD. Solnedgång, olja på pannå, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar
Se alla våra auktioner här