fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, 5 st "Nancy", Artwood.

  • 907 SEK
  • (10 bud)
  • 1 minuter kvar

Bord

SLAGBORD, 1800-tal.

  • 7712 SEK
  • (27 bud)
  • 3 minuter kvar

Måleri

IAN RUSTH. "På språng". Olja på duk, signerad a verso samt a tergo.

  • 16500 SEK
  • (10 bud)
  • 5 minuter kvar

Armband

ARMLÄNK, "LV Chain Links", Louis Vuitton, L.

  • 1799 SEK
  • (11 bud)
  • 9 minuter kvar

Teknika & Nautika

VÄXTPRESS, gjutjärn, omkring sekelskiftet 1900.

  • 1700 SEK
  • (21 bud)
  • 11 minuter kvar

Måleri

JAN FALKMAN. "Svart skär", olja på duk, sign.

  • 5000 SEK
  • (3 bud)
  • 25 minuter kvar

Armbandsur

DAMARMBANDSUR, Tissot, 18K guld. Total vikt 9.5 gram.

  • 1700 SEK
  • (6 bud)
  • 45 minuter kvar

Måleri

ISTVAN KOVACS. Lägerfest, olja på duk, signerad.

  • 4500 SEK
  • (17 bud)
  • 49 minuter kvar

Cyklar & Fordon

PUMPCYKEL, Naether, Tyskland 1930/40-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 53 minuter kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOLAR, ett par, Slettvoll, Norge.

  • 3000 SEK
  • (10 bud)

Övriga metallföremål

SKRIVBORDSUPPSATS, 4 delar, brons, GAB Brons.

  • 350 SEK
  • (1 bud)

Skulptur

FRANS LARSSON. "Slussen", skulptur, snidat trä, monogramsignerad F.L.

  • 702 SEK
  • (5 bud)
  • 2 minuter kvar

Måleri

IAN RUSTH. Glasmästeriet. Olja på duk, signerad a verso samt signerad och daterad -87 a tergo.

  • 18500 SEK
  • (10 bud)
  • 4 minuter kvar

Leksaker

LEKSAKER, 3 st, bl.a. Arnold, Tyskland, KS Japan.

  • 2405 SEK
  • (26 bud)
  • 48 minuter kvar

Asiatika

BUDDHA, gulmetall, Sydostasien.

  • 950 SEK
  • (2 bud)
  • 58 minuter kvar

Måleri

JB VAN WISSEN. Hedlandskap, olja på duk, signerad.

  • 650 SEK
  • (4 bud)
  • 2 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

SCARF, "Ferronerie", Hermès.

  • 2435 SEK
  • (15 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. "Bottnafjorden" akvarell, signerad.

  • (Inga bud)
  • 13 timmar kvar

Teckningar

JOHN JON-AND. Försynt pojke, blyertsteckning, stämpelsignerad, 1920/30-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 14 timmar kvar

Övrigt

VAS, glas, Kosta, No 37.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 14 timmar kvar

Teckningar

BIRGER BERNDTSON. Studie av kvinna, blyertsteckning, stämpelsignerad, 1920/30-tal.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

Europeiskt

ÅKE HOLM. Skulptur i form av kvinnohuvud, lergods, signerad.

  • 1000 SEK
  • (7 bud)
  • 14 timmar kvar

Armbandsur

HERRARMBANDSUR, "Tambour", Louis Vuitton.

  • 7799 SEK
  • (25 bud)
  • 14 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Rumsinteriör, olja på pannå, signerad och daterad- 30.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 14 timmar kvar
Se alla våra auktioner här