fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

JOHN FREDERICK HULK I. Stadsvy med bro, olja på pannå, signerad J. Hulk och daterad -75.

  • 1111 SEK
  • (6 bud)
  • 8 timmar kvar

HALSKEDJA med HÄNGE, 18k guld. Vikt ca 10,8 gram.

  • 3200 SEK
  • (3 bud)
  • 8 timmar kvar

RING & KRAVATTNÅL, 14k guld, vikt ca 4,2 gram.

  • 656 SEK
  • (7 bud)
  • 9 timmar kvar

ÖRHÄNGEN, udda delar, 18k guld, odlade pärlor/syntetisk sten. Totalvikt ca 7,8 gram.

  • 1400 SEK
  • (5 bud)
  • 10 timmar kvar

HÄNGE/BROSCH, 18k guld, Gustaf Dahlgren, Malmö 1869. Vikt ca 5 gram.

  • 1355 SEK
  • (2 bud)
  • 10 timmar kvar

TORE SVENSSON. Brosch, delvis förgyllt järn, Göteborg 1993.

  • 1000 SEK
  • (11 bud)
  • 11 timmar kvar

JOHN JON-AND. Man i profil, blandteknik, signerad och daterad -40.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

JOHN JON-AND. "Björkman", litografi, signerad, 1920/1930-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 13 timmar kvar

RINGAR, 2 st, 18 k vitguld, 5,5 gram.

  • 1500 SEK
  • (3 bud)
  • 13 timmar kvar

HALSSMYCKE, 18k vitguld, syntetisk blå spinell, vikt ca 5 gram.

  • 1600 SEK
  • (8 bud)
  • 13 timmar kvar

JOHN JON-AND. Med mustasch, etsning, signerad i plåten samt med blyerts, daterad -15.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

RING, 18k, 3 briljantslipade diamanter, ca 0,30 ct. Vikt ca 2,2 gram.

  • 1608 SEK
  • (12 bud)
  • 14 timmar kvar

JOHN JON-AND. "..som en liten morgonhälsning..", blyerts, daterad 26 oktober 1916.

  • (Inga bud)
  • 15 timmar kvar

RING, 18k, gammalslipad diamant ca 0,20 ct. Vikt ca 1,5 gram.

  • 1100 SEK
  • (10 bud)
  • 15 timmar kvar

JOHN JON-AND. Med långt skägg, etsning, signerad, numrerad 1/25 och daterad -16.

  • (Inga bud)
  • 16 timmar kvar

FICKUR, Omega.

  • 1575 SEK
  • (17 bud)
  • 16 timmar kvar

SLIPS/KRAVATTNÅL samt ARMBANDSUR, 14-18k guld.

  • 955 SEK
  • (7 bud)
  • 16 timmar kvar

JOHN JON-AND. Med halsband och örhängen, krita, signerad, 1920/30-tal.

  • (Inga bud)
  • 17 timmar kvar

BØRGE MALLING JENSEN. Armkedja, sterling silver, Danmark.

  • 800 SEK
  • (9 bud)
  • 17 timmar kvar

JOHN JON-AND. "George", litografi, signerad.

  • (Inga bud)
  • 18 timmar kvar

JOHN JON-AND. Med glasögon och cigarett, etsning, signerad, utförd 1915.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 44,5 gram.

  • 13000 SEK
  • (6 bud)
  • 18 timmar kvar

ÖRHÄNGEN, 18k vitguld, trappslipade akvamariner. Vikt ca 4 gram.

  • 1800 SEK
  • (16 bud)
  • 19 timmar kvar

JOHN JON-AND. Med långt skägg, etsning, signerad och daterad -16.

  • (Inga bud)
  • 20 timmar kvar
Se alla våra auktioner här