fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

SVEND WIIG HANSEN. Grafiska blad, 2 st, signerade.

  • (Inga bud)
  • 13 timmar kvar

KARMSTOL, gustaviansk stil.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 13 timmar kvar

LENNART LANDQVIST. Färgetsningar, 3 st, kompositioner, signerade och numrerade.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

JOHANNA KARLSSON. Bergsmassiv. Triptyk. Blyerts, signerad och daterad -99.

  • 5900 SEK
  • (4 bud)
  • 14 timmar kvar

HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, 1700-tal.

  • 1500 SEK
  • (1 bud)
  • 15 timmar kvar

WILHELM SCHUTZE. Stilleben, olja på duk, signerad.

  • 2000 SEK
  • (5 bud)
  • 15 timmar kvar

RUNE CLAESSON. "Landskapshuvud", etsning, signerad, P.T.

  • (Inga bud)
  • 15 timmar kvar

GUSTAV RUDBERG. Färglitografier, 2 st, signerade och numrerade.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

INGVAR OLSON. "En kväll på Trädgårdsföreningen". Olja och akryl på pannå, signerad.

  • 550 SEK
  • (5 bud)
  • 1 dagar kvar

ANDERS KJELLGREN. Tillskriven. Gouache, 2 st, signerade.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

TALLRIKAR, 2 st, silver, vikt ca 500 gram.

  • 2250 SEK
  • (10 bud)
  • 1 dagar kvar

KARMSTOLAR, ett par, Karl-Johan 1800-talets mitt.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

MARIKA LANG. Göteborgs Liseberg, färglitografi, signerad och numrerad.

  • 1210 SEK
  • (13 bud)
  • 1 dagar kvar

TÅGLYKTOR 3 st samt VÄGGLAMPA/BÅTVENTIL.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

SILVERFÖREMÅL, 8 delar, bland annat England och Sverige, 18-1900-tal, ca 340 gram.

  • 1300 SEK
  • (12 bud)
  • 1 dagar kvar

ANDERS ZORN. "Bärsärk", etsning, signerad. Utförd 1914.

  • 6100 SEK
  • (15 bud)
  • 1 dagar kvar

MATTA, Afghan, 294 x 74 cm.

  • 1600 SEK
  • (5 bud)
  • 1 dagar kvar

GLASSERVIS, 22 delar "Ekeberga", Elis Bergh, Kosta.

  • 800 SEK
  • (9 bud)
  • 1 dagar kvar

TINA ELFAST. Blåmussla, gouache, signerad.

  • 950 SEK
  • (11 bud)
  • 1 dagar kvar

ARMBANDSUR, Certina, New Art, 18k, automatisk.

  • 2905 SEK
  • (7 bud)
  • 1 dagar kvar

JAN ABRAHAMSON. "Mot glittrande hav (Ungskär)" akvarell, signerad och daterad 1945.

  • 1900 SEK
  • (19 bud)
  • 1 dagar kvar

BIRGER EKMAN. Väggur, signerat och daterad a tergo -40.

  • 500 SEK
  • (2 bud)
  • 1 dagar kvar

16 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,64 ct, 2 kragknappar, 18k med diamanter, 3 färgade stenar.

  • 800 SEK
  • (7 bud)
  • 1 dagar kvar

BORD, Bendixen design, Danmark 1980/90-tal.

  • 400 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här