fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Grafik

OSCAR REUTERSVÄRD. Omöjlig figur, färglitografi, signerad och numrerad 32/125.

  • 1100 SEK
  • (13 bud)
  • 10 minuter kvar

Måleri

ARNE ANDERSSON. Figurer i stad, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad.

  • 850 SEK
  • (8 bud)
  • 12 minuter kvar

Fåtöljer & Stolar

FLYGPLANSSTOLAR, 1900-tal.

  • 2100 SEK
  • (5 bud)
  • 10 minuter kvar

Kikare & Vapenoptik

OBJEKTIV, Hasselblad/Schneider-Kreuznach, Synchro-Compur. Variogon 5,6/140-280.

  • 1743 SEK
  • (5 bud)
  • 2 timmar kvar

Grafik

JACKSON BEARDY. "Rebirth", silkscreen, signerad.

  • (Inga bud)
  • 2 timmar kvar

Orientaliskt

LOCKBOJAN, porslin, Kina, 17/1900-tal.

  • 1406 SEK
  • (8 bud)
  • 3 timmar kvar

Silver

KANNA, silver, London, England, 1822. Vikt 390 gram.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 3 timmar kvar

Europeiskt

LARS LINDEKRANTZ. "Gosshuvud", keramik, signerad LL 58 3/6.

  • 500 SEK
  • (1 bud)
  • 4 timmar kvar

Silver

SILVERFÖREMÅL, 6 stycken, Vikt 250 gram.

  • 900 SEK
  • (3 bud)
  • 4 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOL, rokoko, sannolikt Stockholm 1700-tal.

  • 6500 SEK
  • (19 bud)
  • 4 timmar kvar

Grafik

ARDY STRÜWER. Komposition med piano, färglitografi, signerad och numrerad 115/33.

  • 750 SEK
  • (9 bud)
  • 5 timmar kvar

Trädgårdsmöbler

TRÄDGÅRDSBÄNK, 19/2000-tal.

  • 1400 SEK
  • (14 bud)
  • 5 timmar kvar

Silver

BESTICK, 10 stycken, silver, bland annat Norge, vikt 155 gram.

  • (Inga bud)
  • 5 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOL, rokoko, sannolikt Västsverige 1700-tal.

  • 2335 SEK
  • (12 bud)
  • 5 timmar kvar

Övrigt

BREFKORTSALBUM, ca 430 st brefkort.

  • 1500 SEK
  • (19 bud)
  • 6 timmar kvar

Bord

TRÄDGÅRDSBORD, 19/2000-tal.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 6 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOLAR / FÅTÖLJER, 6 st, "Cosmos", Dux.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 6 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFERAD KONSTNÄR. Slott bland träd, olja på pannå, signerad Łepkowski och daterad -98.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 6 timmar kvar

Möbler

VÄGGSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.

  • 500 SEK
  • (2 bud)
  • 7 timmar kvar

Grafik

OSCAR REUTERSVÄRD. Omöjlig figur, färglitografi, signerad och numrerad 33/125.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

DAMSKOR, Cerutti, storlek 371/2, Made in Italy.

  • (Inga bud)
  • 7 timmar kvar

Kameror & Kameratillbehör

OBJEKTIV, Carl Zeiss för Hasselblad, Sonnar 1:4, f=150 mm.

  • 1100 SEK
  • (6 bud)
  • 8 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

SKOR, Gucci, Made in Italy, strl. 35, 1980-tal.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Taklampor

ARNE JACOBSEN. Taklampa, "AJ Royal", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

  • 1600 SEK
  • (17 bud)
  • 9 timmar kvar
Se alla våra auktioner här