fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Collier

PÄRLCOLLIER och LÅS, 14k vitguld med diamanter.

  • 2406 SEK
  • (17 bud)
  • 23 timmar kvar

Collier

COLLIER, 18k guld. Vikt ca 8 gram.

  • 2600 SEK
  • (7 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

ÅSA LINDSTRÖM, snapsglas, 4 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.

  • 1100 SEK
  • (14 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

GALLERSKÅL, med FAT, porslin, "Sachsisk blomst" Royal Copenhagen.

  • 979 SEK
  • (9 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

YTTERFODER, porslin, "Sachsisk Blomst" Kunglig Dansk.

  • 1600 SEK
  • (4 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, komposition, olja på duk, signerad K. Garoux.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

HASSAN BJÖRNSTRÖM. Kustbild Grebbestad, olja på duk, signerad och daterad 1970.

  • 600 SEK
  • (4 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

KAFFEKOPPAR med FAT "PIKÉ", 11 st, porslin, Stig Lindberg för Gustavsberg 1951-65.

  • 1000 SEK
  • (11 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

ARIANA RAMHAGE. Skärgård med segelbåt. Akvarell, signerad och daterad 1999.

  • 1400 SEK
  • (14 bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.

  • 750 SEK
  • (9 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

ÅKE WICKSTRÖM. "I trädgården, Vekerum", olja på duk, signerad och daterad 1974.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Europeiskt

MOCCASERVIS, 30 delar, porslin, Devon Crown, Fieldings, England.

  • 700 SEK
  • (8 bud)
  • 1 dagar kvar

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, ett par, Biedermeier, 1800-tal.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Zenith, stål, manuell, 1950/60-tal.

  • 701 SEK
  • (4 bud)
  • 1 dagar kvar

Övrigt

SKÅLAR, 2 st, teak, Nissen Danmark och Uppsala Träsvarveri.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 1 dagar kvar

Fickur & Stoppur

STOPPUR, 3 st, Omega, Heuer och Lemania.

  • 1200 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Broscher & Hängen

PENTTI SARPANEVA. Halssmycke, brons och agatskiva, Finland.

  • 600 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Bebyggelse, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 1 dagar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Sjöö Sandström, Royal Steel Chronograph, stål, automat, 2016.

  • 8400 SEK
  • (11 bud)
  • 2 dagar kvar

Taklampor

LJUSKRONA, 1900-tal.

  • 1200 SEK
  • (17 bud)
  • 2 dagar kvar

Grafik

EMIL JOHANSSON-THOR. "Stigberget", olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 2 dagar kvar

Övrigt

IKON, Ryssland, 18/1900-tal.

  • 650 SEK
  • (6 bud)
  • 2 dagar kvar

Matsalsmöbler

MATSALSGRUPP, 8 delar.

  • 1600 SEK
  • (4 bud)
  • 2 dagar kvar

Bord

CARL MALMSTEN. Matbord, "Guanabara", 1930/40-tal.

  • 1100 SEK
  • (15 bud)
  • 2 dagar kvar
Se alla våra auktioner här