fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Skåp & Hyllor

VÄGGSKÅP, allmoge, daterad 1840.

  • 700 SEK
  • (2 bud)
  • 6 minuter kvar

Grafik

THEO TOBIASSE. Färglitografi, signerad och numrerad 12/180.

  • 1200 SEK
  • (5 bud)
  • 8 minuter kvar

Grafik

HELENE BILLGREN. "Akrobat", etsning, signerad och numrerad 164/250.

  • 1700 SEK
  • (3 bud)
  • 10 minuter kvar

Golvlampor

GOLVLAMPA, Möllers armatur, Eskilstuna, omkring 1900-talets mitt.

  • 1211 SEK
  • (6 bud)
  • 17 minuter kvar

Måleri

AXEL OLSON. 2 stycken, färglitografier, signerade. Provtryck och numrerad 5/30.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 41 minuter kvar

Konstglas

VICKE LINDSTRAND & JAN JOHANSSON. Vas, skål samt brevpress, glas, Orrefors och Kosta.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 48 minuter kvar

Golvlampor

GOLVLAMPA, Markslöjd, 1900-talets senare del.

  • 1700 SEK
  • (7 bud)
  • 6 minuter kvar

Leksaker

SPELAUTOMAT, Duomat.

  • 2600 SEK
  • (7 bud)
  • 8 minuter kvar

Musikinstrument

DRAGSPEL, Rämjes.

  • 8500 SEK
  • (49 bud)
  • 17 minuter kvar

Måleri

ÅKE WINNBERG. Akvareller, 3 st, signerade.

  • (Inga bud)
  • 41 minuter kvar

Fåtöljer & Stolar

SAM LARSSON. Vilstol "Fenix", Dux, 1900-talets mitt.

  • 2700 SEK
  • (8 bud)
  • 2 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

BARSTOLAR, 2 st, "Piano", Alexander Lervik för Johanson design.

  • 900 SEK
  • (8 bud)
  • 2 timmar kvar

Skåp & Hyllor

VITRINSKÅP, Original Alstermo Möbler AB, 19/2000-tal.

  • 400 SEK
  • (1 bud)
  • 2 timmar kvar

Ringar

RING, 14k, vikt 3 gram.

  • 615 SEK
  • (2 bud)
  • 2 timmar kvar

Måleri

BRUNO KRAUSKOPF. Stuga med människor, olja på pannå, signerad.

  • 5000 SEK
  • (1 bud)
  • 2 timmar kvar

Grafik

PETER DAHL. Färlitografi, signerad och numrerad 7/15.

  • 700 SEK
  • (8 bud)
  • 3 timmar kvar

Grafik

MARIKA LANG. Torgscen, färglitografi, signerad och numrerad 197/350.

  • 800 SEK
  • (10 bud)
  • 3 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Longines, stål, manuell, 1950-tal.

  • 1500 SEK
  • (3 bud)
  • 3 timmar kvar

Silver

LJUSSTAKAR, ett par, silver, Sheffield 1891.

  • 550 SEK
  • (5 bud)
  • 3 timmar kvar

Serviser

HEIKKI ORVOLA. Vinglas, 6 st och karaff, glas, "Herttua", Arabia.

  • (Inga bud)
  • 3 timmar kvar

Speglar

SPEGEL, 1800-tal.

  • 2000 SEK
  • (11 bud)
  • 4 timmar kvar

Grafik

MARIKA LANG. Caféscen, färglitografi, signerad och numrerad 158/350.

  • 850 SEK
  • (6 bud)
  • 4 timmar kvar

Måleri

ANGELO BRONZINO. Efter. Porträtt av kvinna i vit krage. Olja på duk 1800-tal.

  • 3402 SEK
  • (13 bud)
  • 4 timmar kvar

Armband

ARMRING, 18k vitguld. Vikt ca 9,8 gram.

  • 3400 SEK
  • (8 bud)
  • 4 timmar kvar
Se alla våra auktioner här