Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Europeiskt

FIGURINER, 3 stycken, B&G samt Kunglig Dansk, porslin.

  • (Inga bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

LASSE PERSSON, oljor, 2 stycken, signerade.

  • 950 SEK
  • (6 bud)
  • 10 timmar kvar

Matsalsmöbler

CARL MALMSTEN. Matgrupp, 7 delar "Herrgården" Åfors möbelfabrik.

  • 3200 SEK
  • (5 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

AXEL OLSON, komposition, färglitografi, signerad samt numrerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 10 timmar kvar

Europeiskt

VAS med hänkel, Rörstrand, fajans, målarsignatur MS.

  • (Inga bud)
  • 10 timmar kvar

Europeiskt

FIGURINER, 16 st, porslin, Jenny Nyström.

  • 1300 SEK
  • (4 bud)
  • 10 timmar kvar

Ljusstakar

LJUSSTAKAR, ett par, barock/barockstil.

  • 1050 SEK
  • (5 bud)
  • 11 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJ, 1900-tal.

  • 600 SEK
  • (1 bud)
  • 11 timmar kvar

Grafik

HANS WIGERT, etsningar, 2 stycken, signerade samt numrerade.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 11 timmar kvar

Europeiskt

SERVISDELAR, 4 stycken, "Mon Amie" Marianne Westman, Rörstrand.

  • 750 SEK
  • (8 bud)
  • 11 timmar kvar

Musikinstrument

PICCOLAFLÖJT, Otto Mönnig Leipzig och MUNSPEL, Larry Adler.

  • 600 SEK
  • (7 bud)
  • 11 timmar kvar

Grafik

LENNART RODHE. "Sågverket", färglitografi, signerad och numrerad 2/250.

  • 900 SEK
  • (9 bud)
  • 12 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

NOÉ DUCHAUFOUR-LAWRANCE, ZANOTTA, ITALIEN.

  • 8500 SEK
  • (11 bud)
  • 12 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

SOFFGRUPP, 3 delar, Bröderna Andersson, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 12 timmar kvar

Grafik

ESAIAS THORÉN, komposition, litografi, signerad, numrerad (1/1 särtryck), daterad 1951.

  • 700 SEK
  • (9 bud)
  • 12 timmar kvar

Skulptur

INGA BAGGE, "Danserskan", brons, signerad IB.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 12 timmar kvar

Övrigt

VAS och SKÅL, Bertil Vallien och Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda.

  • 600 SEK
  • (4 bud)
  • 12 timmar kvar

Grafik

JULES PASCIN. "Judgement de Salomon", torrnål, signerad och numrerad 76/100.

  • 1475 SEK
  • (14 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

HELGE HELME, modellstudie, olja på duk, signerad samt daterad -45.

  • 1585 SEK
  • (2 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

BIRGITTA LILJEBLADH, själporträtt, 1964, olja på duk.

  • 2800 SEK
  • (16 bud)
  • 13 timmar kvar

Silver

BÄGARE SAMT VAS, silver.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 13 timmar kvar

Orientaliskt

TEKOPPAR, 2 st, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908).

  • 2600 SEK
  • (12 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

GÖTHE NYMAN EGBERT. Tusch, 2 st, signerade.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

Måleri

HELGE HELME, modellstudie, olja på duk, signerad samt daterad -50.

  • 352 SEK
  • (1 bud)
  • 14 timmar kvar
Se alla våra auktioner här