fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Silver

SILVERFÖREMÅL, 29 delar, bl.a. punchkoppar och teskedar, Ceson, Ivan Carlson. vikt ca 540 gram.

  • 2834 SEK
  • (4 bud)
  • 47 minuter kvar

Bord

HALVMÅNEBORD, 1900-tal.

  • 650 SEK
  • (4 bud)
  • 49 minuter kvar

Leksaker

PARFYMFLASKA, apa, Shuco, Tyskland, 1900-talets tidigare hälft.

  • 1111 SEK
  • (3 bud)
  • 47 minuter kvar

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, 4 stycken snarlika, så kallade puderstolar, 1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 49 minuter kvar

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, ett par, 2000-tal.

  • (Inga bud)
  • 2 timmar kvar

Bord

BORD, 1900-tal.

  • 500 SEK
  • (1 bud)
  • 2 timmar kvar

Måleri

HUGO LEPIK. Motiv från Göteborgs hamn. Olja på duk, signerad.

  • 4996 SEK
  • (19 bud)
  • 3 timmar kvar

Trädgårdsmöbler

TRÄDGÅRDSSOFFA, Mönsterås metallfabrik.

  • 3600 SEK
  • (19 bud)
  • 4 timmar kvar

Armband

ARMLÄNKAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 6,6 gram.

  • 2412 SEK
  • (7 bud)
  • 5 timmar kvar

Bruksglas

ANNE NILSSON. Champagneglas, 3 stycken, "Clown", Orrefors.

  • 800 SEK
  • (8 bud)
  • 5 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOLAR, 7 st, "Alexandra", Gemla, 1980-tal.

  • 500 SEK
  • (3 bud)
  • 5 timmar kvar

Silver

SKEDAR, 26 delar samt STRÖARE, 2 stycken silver, vikt ca 385 gram.

  • 1770 SEK
  • (4 bud)
  • 6 timmar kvar

Grafik

KARL-ERIK HÖGLUND. Figurscen, färglitografi, signerad och numrerad 134/290.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 6 timmar kvar

Orientaliskt

GOVLURNOR, ett par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft.

  • 1100 SEK
  • (15 bud)
  • 6 timmar kvar

Övrigt

FAT, trä, Ryssland, 1900-talets början.

  • 469 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

JAN FALKMAN. "Blomsteröar" , olja på duk, signerad och daterad 1994.

  • 1200 SEK
  • (12 bud)
  • 7 timmar kvar

Skåp & Hyllor

SKÅP, Kina, 1900-tal.

  • 1000 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Bruksglas

VINGLAS, 8 stycken, "Festival", Reijmyre, 1900-talets senare del.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 8 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

CARL MALMSTEN. Karmstolar "Vardags", ett par, Stolab 1994.

  • 550 SEK
  • (4 bud)
  • 8 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Pernilla".

  • 2600 SEK
  • (6 bud)
  • 8 timmar kvar

Skåp & Hyllor

SKÅP, Kina, 1900-tal.

  • 1500 SEK
  • (1 bud)
  • 9 timmar kvar

Silver

VERA FERNGREN. Skål, silver, GAB, Stockholm, 1966.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 9 timmar kvar

Bruksglas

MARGARETA HENNIX. Snapsglas och skål, 7 delar, "Spirit of Sweden" Reijmyre.

  • 700 SEK
  • (3 bud)
  • 9 timmar kvar

Trädgårdsmöbler

TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, Mönsterås metallfabrik.

  • 2802 SEK
  • (22 bud)
  • 9 timmar kvar
Se alla våra auktioner här