Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Bruksglas

SNAPSFLASKOR, 2 stycken, glas, 1800-talets början.

  • (Inga bud)
  • 5 timmar kvar

Silver

SKRIN, silver, Birmingham, England, 1906.

  • 722 SEK
  • (8 bud)
  • 5 timmar kvar

Europeiskt

KAFFESERVIS "MUSSELMALET", 14 delar, porslin, Royal Copenhagen.

  • 2205 SEK
  • (9 bud)
  • 6 timmar kvar

Bord

SLAGBORD, Stickley, Syracuse, omkring 1900-talets mitt.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 6 timmar kvar

Måleri

GIUSEPPE RIVAROLI. Mytologisk scen, olja på pannå, signerad.

  • 858 SEK
  • (9 bud)
  • 7 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, guld på stål, quartz, ca 1984.

  • 3200 SEK
  • (27 bud)
  • 7 timmar kvar

Orientaliskt

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 7 timmar kvar

Övrigt

LARS STOCK. emaljmålning, signerad a tergo.

  • (Inga bud)
  • 9 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, guld på stål, automatisk, ca 1958.

  • 4000 SEK
  • (10 bud)
  • 9 timmar kvar

Orientaliskt

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal.

  • 1500 SEK
  • (3 bud)
  • 9 timmar kvar

Möbler

SKÅP, allmoge, två olika delar, 1800-tal.

  • 600 SEK
  • (2 bud)
  • 10 timmar kvar

Autografer & Handskrifter

INGEMAR JOHANSSON. Memorabilia, posters 4 st.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

MICHEL FINGESTEN. "Allegro Melancolico", etsning, signerad och numrerad 3/60.

  • (Inga bud)
  • 10 timmar kvar

Europeiskt

FIGURINER, 5 stycken, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 10 timmar kvar

Bordslampor

CARL FAGERLUND. Bordslampor, 2 stycken, glas, Orrefors.

  • 1900 SEK
  • (23 bud)
  • 10 timmar kvar

Måleri

BIRGER BERNDTSON. Flykten från Egypten, blandteknik, signerad.

  • (Inga bud)
  • 11 timmar kvar

Autografer & Handskrifter

INGEMAR JOHANSSON. Memorabilia, diverse.

  • (Inga bud)
  • 11 timmar kvar

Bordsur

RESEUR, 1900-talets första kvartal.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 11 timmar kvar

Blankvapen

HILLEBARD, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 11 timmar kvar

Bruksglas

EVA ENGLUND. Skålar, 3 stycken, glas, "Maja", Orrefors.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Kartor

PIETER VAN DER AA. Karta, "La Chine" kolorerat kopparstick, ur Nouveau Theatre du Monde, utgiven ca 1720.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 12 timmar kvar

Europeiskt

BARNSERVIS, 21 delar, flintgods, "Maj", Gustavsberg.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

FRISÖR- / BARBERARSTOL, Koken-Chisholm, USA, 1920/30-tal.

  • (Inga bud)
  • 12 timmar kvar

Mattor

MATTA, Täbriz, 240 x 170 cm.

  • 3100 SEK
  • (7 bud)
  • 12 timmar kvar
Se alla våra auktioner här