Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Övrigt

SALTKAR, ett par, glas, empirestil.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 7 minuter kvar

Grafik

LEIF KNUDSEN. Komposition, färglitografi, sign o numr 86/150. Daterad 1957.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 3 timmar kvar

Mattor

MATTA, India Modern, 234 x 156 cm.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

BENGT OLSON. komposition, gouche på kartong, sign.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

NILS BJÖRKQUIST. "Trädgårdssångare", olja på duk, sign.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

Grafik

FRANCO COSTA. "America´s Cup", färglitografi, signerad.

  • 1100 SEK
  • (16 bud)
  • 19 timmar kvar

Textil

VÄVNADER, 2 st, 1900-tal.

  • 550 SEK
  • (7 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

KARL VILHELM ANSTENSEN. gatumotiv, olja på duk, sign.

  • 655 SEK
  • (7 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

SOLVEIG SVENNEGREN. BLOMMOR.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

FINN CHRISTENSEN. olja på kartong, sign.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 20 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

BRUNO MATHSSON. Kontorstol "Saga".

  • 1700 SEK
  • (7 bud)
  • 20 timmar kvar

Orientaliskt

BOJAN, KINA, 1800-TAL.

  • 605 SEK
  • (7 bud)
  • 21 timmar kvar

Möbler

HÄNGSKÅP.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 21 timmar kvar

Silver

KANDELABRAR, ett par, silver.

  • 1300 SEK
  • (1 bud)
  • 21 timmar kvar

Silver

PARTI SILVER, 5 delar, mestadels Sverige, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 22 timmar kvar

Textil

PAULA PENTTINEN. Textilier, ett par, kustmotiv, sign o dat -85.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 22 timmar kvar

Övrigt

VASER, 2 st, samt SKÅL, mestadels Bertil Vallien, Kosta Boda samt Boda Artist Collection.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 23 timmar kvar

Övrig belysning

SKYLT MED BELYSNING, "B&B Italia".

  • 600 SEK
  • (4 bud)
  • 1 dagar kvar

Grafik

ARDY STRÜWER. Komposition, litografi, sign o numr épreuve d'artiste.

  • 1000 SEK
  • (14 bud)
  • 1 dagar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Tissot Stylist, quartz, 18k guld.

  • 2600 SEK
  • (11 bud)
  • 1 dagar kvar

Silver

KAFFESERVIS, 3 delar, silver.Vikt ca 1000 gram.

  • 3450 SEK
  • (5 bud)
  • 1 dagar kvar

Textil

KELIM.

  • 2000 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Måleri

AXEL FRIDELL. "Trubaduren". Blyerts med täckvitt, signerad och daterad 1914.

  • 2200 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJER, 2 st, "Torso", Susann Wessely Gromark, Mattias Lind, Per Bornstein för Swedese.

  • 766 SEK
  • (3 bud)
  • 1 dagar kvar
Se alla våra auktioner här