Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Europeiskt

KAFFESERVIS, "Svenska slott", 30 delar, Bing & Gröndahl.

  • (Inga bud)
  • 56 minuter kvar

Grafik

ENRICO BAJ. Färglitografi, signerad, konstnärens exemplar.

  • 1500 SEK
  • (13 bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

HUGO ÖFVERSTRÖM. Kustbild med sjöbodar och segelfartyg, olja på duk, signerad.

  • 2200 SEK
  • (10 bud)
  • 16 timmar kvar

Övrigt

FAT "SATELLITE" och SKÅL, glas, Bertil Vallien för Kosta Boda och Boda Atelier.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

SOFFA, 2-sits, Børge Mogensen, Fredericia Stolefabrik, Danmark.

  • 3800 SEK
  • (8 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

UNO SVENSSON, Komposition, signerad, blandteknik.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Europeiskt

TEKANNA "POP", Inger Persson för Rörstrand.

  • 1100 SEK
  • (14 bud)
  • 18 timmar kvar

Europeiskt

SERVISDELAR, porslin, 45 delar, Bavaria, dekor av silverkant.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

Grafik

LENNART JIRLOW, stilleben, färglitografi, signerad samt numrerad.

  • 1600 SEK
  • (7 bud)
  • 18 timmar kvar

Måleri

HJALMAR STRÅÅT. "Vår, Drottningholm", olja på pannå, sign.

  • (Inga bud)
  • 19 timmar kvar

Europeiskt

OSTRONTALLRIKAR, 13 st, porslin, Pillivuyt Frankrike.

  • 2200 SEK
  • (27 bud)
  • 19 timmar kvar

Europeiskt

SERVISDELAR, 66 delar, Thomas, Germany, porslin, dekor av silverkant.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

NILS NILSSON. Stilleben med kanna, flaskor och frukter. Olja på duk, signerad.

  • 2000 SEK
  • (2 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

TAGE ERIKSSON. "Vy från Tanneskär mot Vinga fyr", olja på duk, sign.

  • 1300 SEK
  • (6 bud)
  • 19 timmar kvar

Måleri

AXEL LIND. Blått hav, olja på duk, signerad.

  • 3700 SEK
  • (5 bud)
  • 20 timmar kvar

Silver

BRICKA, silver, CG Hallberg Stockholm 1926. Vikt ca 840 gram.

  • 3150 SEK
  • (4 bud)
  • 20 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOL, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

  • 1550 SEK
  • (7 bud)
  • 20 timmar kvar

Bordsur

BORDSUR/RESEUR, gustaviansk stil, Robert Engström, Stockholm.

  • 3100 SEK
  • (16 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

STEFAN W IGELSTRÖM. blandteknik, interiör, sign.

  • 4400 SEK
  • (18 bud)
  • 20 timmar kvar

Taklampor

TAKPLAFONDER, 2 st, höjd ca 18 cm.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 20 timmar kvar

Grafik

MONA JOHANSSON. Utsikt från Linnégatan 34 med Viktoriaskolan i Göteborg 1979. Litografi, signerad och numrerad 306/395.

  • 660 SEK
  • (7 bud)
  • 20 timmar kvar

Måleri

FRANK LEWIS EMAUEL. Tillskriven. Blommande fält. Olja på pannå.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 20 timmar kvar

Leksaker

LEKSAKSDJUR, 2 st, Steiff.

  • 1393 SEK
  • (3 bud)
  • 20 timmar kvar
Se alla våra auktioner här