Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

ELLIS WALLIN. "Utsikt mot Skeppsholmen", olja på duk, signerad och daterad.

  • 400 SEK
  • (1 bud)

Måleri

JOSEF LINDSKOG. "På väg mellan Göteborg och Uddevalla", olja på pannå, signerad.

  • 700 SEK
  • (3 bud)
  • 15 minuter kvar

Måleri

AXEL NILSSON. "Nysnö i höstlandskap, Ösmo", olja på duk., signerad.

  • 700 SEK
  • (2 bud)
  • 26 minuter kvar

Ordnar & Medaljer

FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld med fäste i 18k guld. Vikt inkl. band 4,9 gram.

  • 2000 SEK
  • (7 bud)
  • 45 minuter kvar

Måleri

GUSTAV RUDBERG. "Gård på Hven", olja på duk, uppfodrad, signerad.

  • 800 SEK
  • (3 bud)

Måleri

OKÄND KONSTNÄR. Kustmotiv, olja på duk, signerad B. Andell.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 15 minuter kvar

Måleri

PETER ADOLF PERSSON. "Sylfjället, Jämtland", olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 26 minuter kvar

Teckningar

AXEL OLSON. modellstudie, teckning, sign.

  • (Inga bud)
  • 45 minuter kvar

Måleri

AXEL LINDMAN. Tillskriven. "Stenbumling", olja på duk.

  • 1000 SEK
  • (2 bud)
  • 2 timmar kvar

Måleri

RAGNAR FALK. Rumsinteriör, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 2 timmar kvar

Ordnar & Medaljer

SLÄPA, metall. 5 MEDALJER/ORDNAR, samt 9 MINIATYRER, silver.

  • 900 SEK
  • (7 bud)
  • 2 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, Pierre Balmain.

  • (Inga bud)
  • 2 timmar kvar

Övrigt

DIVERSE SMYCKEN, delvis 18k rödguld.

  • 2000 SEK
  • (2 bud)
  • 3 timmar kvar

Ringar

KLACKRINGAR, 2 st, 18k. Totalvikt ca 7,40 gram.

  • 1600 SEK
  • (6 bud)
  • 3 timmar kvar

Måleri

ROLAND KEMPE. "Riviera", olja på duk, signerad a tergo.

  • (Inga bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

BENGT ARNE LINDROS. Fönstervy med figur, olja på duk, signerad BAL.

  • 3500 SEK
  • (1 bud)
  • 7 timmar kvar

Byråar

BYRÅ, rokokostil, 1900-tal.

  • 718 SEK
  • (4 bud)
  • 7 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

HANS J. WEGNER, stolar, 4 st, modell 1934, för Fritz Hansen.

  • 4666 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Kustbild, olja på duk, signerad H Masser.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 7 timmar kvar

Måleri

CARL AUGUST JOHANSSON. Landskap med figur, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Armband

ARMLÄNK, 18k vitguld med 20 briljanter samt carréslipad smaragd.

  • 4800 SEK
  • (3 bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

RAGNAR FALK. Stilleben, olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

GUSTAF CARLSTRÖM. Barn vid strandkant, olja på duk, signerad.

  • 1200 SEK
  • (5 bud)
  • 8 timmar kvar

Måleri

SIRI MEYER. Tillskriven. "Lågfjäll". Olja på pannå, signerad och daterad 68 a tergo.

  • 1000 SEK
  • (7 bud)
  • 8 timmar kvar
Se alla våra auktioner här