Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
24
Grafik
OSCAR REUTERSVÄRD. Omöjlig figur, färglitografi, signerad och numrerad 32/125.
1100 SEK
(13 bud)
10 minuter kvar
Måleri
ARNE ANDERSSON. Figurer i stad, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad.
850 SEK
(8 bud)
12 minuter kvar
Fåtöljer & Stolar
FLYGPLANSSTOLAR, 1900-tal.
2100 SEK
(5 bud)
10 minuter kvar
Kikare & Vapenoptik
OBJEKTIV, Hasselblad/Schneider-Kreuznach, Synchro-Compur. Variogon 5,6/140-280.
1743 SEK
(5 bud)
2 timmar kvar
Grafik
JACKSON BEARDY. "Rebirth", silkscreen, signerad.
(Inga bud)
2 timmar kvar
Orientaliskt
LOCKBOJAN, porslin, Kina, 17/1900-tal.
1406 SEK
(8 bud)
3 timmar kvar
Silver
KANNA, silver, London, England, 1822. Vikt 390 gram.
500 SEK
(4 bud)
3 timmar kvar
Europeiskt
LARS LINDEKRANTZ. "Gosshuvud", keramik, signerad LL 58 3/6.
500 SEK
(1 bud)
4 timmar kvar
Silver
SILVERFÖREMÅL, 6 stycken, Vikt 250 gram.
900 SEK
(3 bud)
4 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
KARMSTOL, rokoko, sannolikt Stockholm 1700-tal.
6500 SEK
(19 bud)
4 timmar kvar
Grafik
ARDY STRÜWER. Komposition med piano, färglitografi, signerad och numrerad 115/33.
750 SEK
(9 bud)
5 timmar kvar
Trädgårdsmöbler
TRÄDGÅRDSBÄNK, 19/2000-tal.
1400 SEK
(14 bud)
5 timmar kvar
Silver
BESTICK, 10 stycken, silver, bland annat Norge, vikt 155 gram.
(Inga bud)
5 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
KARMSTOL, rokoko, sannolikt Västsverige 1700-tal.
2335 SEK
(12 bud)
5 timmar kvar
Övrigt
BREFKORTSALBUM, ca 430 st brefkort.
1500 SEK
(19 bud)
6 timmar kvar
Bord
TRÄDGÅRDSBORD, 19/2000-tal.
500 SEK
(4 bud)
6 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
KARMSTOLAR / FÅTÖLJER, 6 st, "Cosmos", Dux.
350 SEK
(1 bud)
6 timmar kvar
Måleri
OIDENTIFERAD KONSTNÄR. Slott bland träd, olja på pannå, signerad Łepkowski och daterad -98.
350 SEK
(1 bud)
6 timmar kvar
Möbler
VÄGGSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
500 SEK
(2 bud)
7 timmar kvar
Grafik
OSCAR REUTERSVÄRD. Omöjlig figur, färglitografi, signerad och numrerad 33/125.
450 SEK
(3 bud)
7 timmar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
DAMSKOR, Cerutti, storlek 371/2, Made in Italy.
(Inga bud)
7 timmar kvar
Kameror & Kameratillbehör
OBJEKTIV, Carl Zeiss för Hasselblad, Sonnar 1:4, f=150 mm.
1100 SEK
(6 bud)
8 timmar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
SKOR, Gucci, Made in Italy, strl. 35, 1980-tal.
(Inga bud)
8 timmar kvar
Taklampor
ARNE JACOBSEN. Taklampa, "AJ Royal", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.
1600 SEK
(17 bud)
9 timmar kvar
Se alla våra auktioner här
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand