fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

RUTH FAKTOROWITSCH. Relief, lergods, signerad.

  • 650 SEK
  • (7 bud)
  • 32 minuter kvar

JOZSEF PROHASZKA, nakenstudie, olja på duk, signerad.

  • 3000 SEK
  • (14 bud)
  • 2 timmar kvar

ANDERS FOGELIN. Figurscen, färglitografi, signerad och numrerad 5/125.

  • 900 SEK
  • (5 bud)
  • 3 timmar kvar

LEKSAKER, 8 st, bl.a. tåg och bilar, bl.a. Schuco.

  • 814 SEK
  • (9 bud)
  • 3 timmar kvar

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Komposition. Olja på duk, signerad och daterad -04.

  • 500 SEK
  • (1 bud)
  • 3 timmar kvar

MADELEINE PYK. "Snacket om evigheten", blandteknik, signerad.

  • 2400 SEK
  • (17 bud)
  • 4 timmar kvar

IVAN IVARSON. Efter. "Det röda seglet", färglitografi, signerad i trycket.

  • 550 SEK
  • (4 bud)
  • 4 timmar kvar

BORD, 1940-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 4 timmar kvar

PORTFÖLJ, 5 st grafiska blad, signerade och numrerade.

  • (Inga bud)
  • 4 timmar kvar

SIGILLSTÄMPEL, brons, orientalisk.

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 16 timmar kvar

SALVADOR DALÍ. Efter. Kakelplattor, 6 st, lergods, Spanien, 1900-talets andra hälft.

  • 1000 SEK
  • (2 bud)
  • 16 timmar kvar

LARS TUNEBO. "Early Hefner", pigment print med glitter och kollage, numrerat 3/5 och signerat.

  • 1000 SEK
  • (8 bud)
  • 16 timmar kvar

SKEPPSLAMPA, C.M Hammar, Göteborg.

  • 2200 SEK
  • (22 bud)
  • 16 timmar kvar

BORDSARMATUR och KANDELABRAR, ett par, porslin, Mellaneuropa 1900-tal.

  • (Inga bud)
  • 16 timmar kvar

TRENCHCOAT, Marc Jacobs, Storlek 6.

  • (Inga bud)
  • 16 timmar kvar

HILKKA-LIISA AHOLA. Vas, stengods, Arabia, Finland.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 16 timmar kvar

DEKORFIGURER, 4 st, trä, orientaliska, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

MATTA, Bidjar, 300 x 200 cm.

  • 4999 SEK
  • (8 bud)
  • 17 timmar kvar

LARS TUNEBO. "King in bed", pigment print med glitter, numrerat 2/30 samt signerat.

  • 3200 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

GLASSERVIS, 25 delar, "Antiqua", Gunnar Cyrén, Orrefors.

  • 1200 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

MATTA, Afghan, 294 x 74 cm.

  • 1000 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

TEXTIL, paisleymönstrad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

POKALER, 7 st, glas, Svenska Linnésällskapet, Olle Alberius, Orrefors.

  • (Inga bud)
  • 17 timmar kvar

BLÄCKHORN, porslin, Sevresliknande märke.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar
Se alla våra auktioner här