Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Teknika & Nautika

DIORAMA/ Skeppsmodell, 18/1900-tal.

  • 1363 SEK
  • (8 bud)
  • 4 timmar kvar

Måleri

LYDER WENZEL NICOLAYSEN. Kust Norge, olja på duk, signerad.

  • 1000 SEK
  • (6 bud)
  • 5 timmar kvar

Silver

SALT & PEPPARSTRÖARE, silver, 1900-tal. Totalvikt ca 180 gram.

  • 1000 SEK
  • (2 bud)
  • 5 timmar kvar

Speglar

SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 6 timmar kvar

Europeiskt

FIGURINER, fåglar 4 stycken, porslin, Tyskland.

  • 858 SEK
  • (5 bud)
  • 6 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

CARL MALMSTEN. Stolar, 6 st, "Lilla Åland".

  • 9500 SEK
  • (19 bud)
  • 7 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, Del Rey, Mulberry.

  • 2700 SEK
  • (3 bud)
  • 7 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

CARL MALMSTEN. Soffa, "Samsas".

  • (Inga bud)
  • 8 timmar kvar

Orientaliskt

BOJAN, porslin, Kina.

  • 1612 SEK
  • (23 bud)
  • 8 timmar kvar

Vägglampor

VÄGGLAMPOR, ett par, "Foglio Chrome", Flos, Italien.

  • 2411 SEK
  • (12 bud)
  • 9 timmar kvar

Armband

ARMBAND, 2 st, 18k guld och odlade pärlor. Totalvikt ca 6,8 gram.

  • 2400 SEK
  • (10 bud)
  • 9 timmar kvar

Måleri

ANDERS WOLLIN. "Det eviga folket", olja på duk, signerad, daterad -98 a tergo.

  • (Inga bud)
  • 10 timmar kvar

Ringar

RINGAR, 2 st, 20k guld. Vikt ca 7,4 gram.

  • 4050 SEK
  • (6 bud)
  • 10 timmar kvar

Europeiskt

MOCCAKOPPAR med FAT 8 st, KAFFEKANNA samt SOCKERSKÅL, porslin "Musselmalet", Royal Copenhagen.

  • 1821 SEK
  • (4 bud)
  • 11 timmar kvar

Silver

SKEDAR, 19 stycken, silver. Totalvikt ca 200 gram.

  • 1000 SEK
  • (1 bud)
  • 11 timmar kvar

Måleri

LARS BOOBERG. Olja på duk, signerad och daterad 1954.

  • 2000 SEK
  • (10 bud)
  • 12 timmar kvar

Europeiskt

SÅSSKÅL med LOCK, porslin, "Musselmalet" Royal Copenhagen.

  • 2047 SEK
  • (11 bud)
  • 12 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Citizen, stål, automatisk.

  • 1500 SEK
  • (12 bud)
  • 12 timmar kvar

Ringar

RING, 20k guld och camé. Totalvikt ca 7,4 gram.

  • 3517 SEK
  • (14 bud)
  • 12 timmar kvar

Måleri

JAN OLOF BENGTSSON. ""En historia", olja med collage på träplatta, signerad.

  • (Inga bud)
  • 13 timmar kvar

Europeiskt

YTTERFODER, 6 st, porslin, Gustavsberg och Arabia.

  • (Inga bud)
  • 13 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, Ardath, Paul Ardent, stål/doublé, quartz, ca 1988.

  • 1000 SEK
  • (13 bud)
  • 13 timmar kvar

Smycken

HALSKEDJA och HÄNGEN, 2 st, 18k guld med camé, färgad sten och odlade pärlor. Totalvikt ca 8,5 gram.

  • 2500 SEK
  • (4 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

AXEL LIND. Blått hav, olja på duk, signerad.

  • 4600 SEK
  • (9 bud)
  • 14 timmar kvar
Se alla våra auktioner här