fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, 6 st, 1900-talets senare del.

  • 1749 SEK
  • (6 bids)
  • 15 hours left

Måleri

ULF ERIKSSON. Vy, olja på duk, signerad.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 16 hours left

Grafik

IAN RUSTH. "Jungfrukällan", färglitografi, signerad och numrerad 98/120.

  • 3000 SEK
  • (6 bids)
  • 16 hours left

Taklampor

TAKARMATURER, 4 st, Globen AB.

  • 750 SEK
  • (9 bids)
  • 17 hours left

Teckningar

IVAN IVARSON. "Kungörelse" tuschteckning, stämpelsignerad.

  • 700 SEK
  • (4 bids)
  • 18 hours left

Måleri

ZOIA KRUKOVSKYA LAGERKRANS. Blommor i kruka, olja på pannå, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 19 hours left

Fåtöljer & Stolar

FLYGPLANSSTOLAR.

  • 2500 SEK
  • (5 bids)
  • 19 hours left

Måleri

NILS BJÖRKQVIST. "Rävfamilj", olja på duk, signerad.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 20 hours left

Måleri

TINA ELFAST. Stilleben med fiskar och grönsaker. Akvarell, signerad och daterad -93.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 20 hours left

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJER, 2 st, "Torso", Susann Wessely Gromark, Mattias Lind, Per Bornstein för Swedese.

  • 3000 SEK
  • (6 bids)
  • 20 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

SCARFAR, 3 stycken.

  • (No bids)
  • 21 hours left

Tenn, Mässing & Koppar

KOPPARBALJA, på benställning.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 21 hours left

Mattor

MATTA, Täbriz, ca 367 x 296 cm.

  • 2000 SEK
  • (15 bids)
  • 21 hours left

Golvlampor

GOLVLAMPA, Markslöjd.

  • 2600 SEK
  • (12 bids)
  • 21 hours left

Skåp & Hyllor

BOKHYLLA, Bräntorps, 1950/60-tal.

  • 3550 SEK
  • (12 bids)
  • 22 hours left

Måleri

CARL LUDWIG MESSMANN. Landskap i kvällsljus. Olja på duk, signerad och daterad 1867.

  • 11000 SEK
  • (7 bids)
  • 22 hours left

Fåtöljer & Stolar

BRUNO MATHSSON. Fåtöljer "Pernilla", 1 par, med 1 fotpall, för Dux.

  • 3000 SEK
  • (11 bids)
  • 23 hours left

Grafik

IAN RUSTH. "Trollflöjten", färglitografi, signerad, provtryck, daterad 98.

  • 1800 SEK
  • (12 bids)
  • 23 hours left

Skåp & Hyllor

HÖRNSKÅP, 1900-tal.

  • 452 SEK
  • (3 bids)
  • 23 hours left

Måleri

LARS OLOV LARAEUS. Figurscen, akvarell, signerad.

  • (No bids)
  • 1 days left

Grafik

ELVINE OSTERMAN. Martin Luther King, litografi, signerad i trycket, med dedikation.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Armbandsur

DYKARUR, Seiko Automatic Diver´s 200m.

  • 1100 SEK
  • (12 bids)
  • 1 days left

Leksaker

LEKSAKER, 3 st, Japan, batteridrivna.

  • (No bids)
  • 1 days left

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, Chloé.

  • 502 SEK
  • (4 bids)
  • 1 days left
See all our auctions here