fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

LISA LARSON. "Stora katten" figurin, stengods, Gustavsberg.

  • 2800 SEK
  • (15 bids)
  • 8 minutes left

ERIK TÖRNING. "Landskap i blåst" och landskap med träd, 2 st, blandteknik, signerade.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 18 minutes left

IKON, Grekland, 1900-tal.

  • 700 SEK
  • (5 bids)
  • 33 minutes left

KERAMISK HANDBOK, 3 volymer, Emil Hannover, 1919-24.

  • (No bids)
  • 48 minutes left

SKULPTUR, gips, Musée du Louvre reproduction.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 2 hours left

VÄSKA samt skärp, Mulberry, Scotch grain.

  • 600 SEK
  • (4 bids)
  • 2 hours left

RINGAR, 2 st, samt ÖRHÄNGEN, 18k rödguld, total vikt ca 7 g.

  • 1900 SEK
  • (1 bids)
  • 2 hours left

RING, silver med carréslipad bergkristall, Stigbert Stockholm 1942.

  • 600 SEK
  • (2 bids)
  • 2 hours left

SKULPTUR, väggrelief, gips, Musée du Louvre reproduction.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 3 hours left

LEIF KANDER. "Näckrosljus II", olja på duk, signerad och daterad -00.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 3 hours left

OLA ÅSTRAND. Tuschteckning, signerad och daterad 1995.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 3 hours left

BORDSPENDYL, PH. Mourey, sent 1800-tal.

  • 3000 SEK
  • (4 bids)
  • 4 hours left

SOFFA, 3-sits, Svend Skipper, 1960-tal.

  • 2800 SEK
  • (11 bids)
  • 4 hours left

ARMRING, 18k rödguld med odlade pärlor och ametister, G-smedjan Sven Larsson,Göteborg, 1962.

  • 6000 SEK
  • (1 bids)
  • 4 hours left

FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k och 23k, Gustaf V, totalvikt 15,5 gram.

  • 5150 SEK
  • (5 bids)
  • 4 hours left

ÄDELSTENAR, 13 st, olika sorter.

  • 403 SEK
  • (2 bids)
  • 4 hours left

NILS LANDBERG. Pokalglas modell 3468, Orrefors, gravör Sven Palmqvist.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 4 hours left

JARDINIER, majolika, Eichwald, Tyskland, omkring 1900.

  • (No bids)
  • 5 hours left

SOFFA, Skalma, Danmark.

  • 4323 SEK
  • (21 bids)
  • 5 hours left

HERRARMBANDSUR, Raymond Veil, Quartz.

  • 700 SEK
  • (9 bids)
  • 5 hours left

ARMBANDSUR, Certina, boett i 14k guld, manuell.

  • 1200 SEK
  • (3 bids)
  • 5 hours left

RING samt HÄNGE med HALSKEDJA, 18k guld och vita stenar, total vikt ca 3 g.

  • 1000 SEK
  • (4 bids)
  • 5 hours left

RING, 18k vitguld med 9 diamanter, total vikt ca 3,6 g.

  • 3000 SEK
  • (10 bids)
  • 5 hours left

JETTE STOLTZ. Tillskriven. Komposition, olja på papp med collage.

  • (No bids)
  • 6 hours left
See all our auctions here