Current auctions

See all auctions here
1 24

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOLAR, ett par, s.k Gripsholmsmodell,1900-tal .

  • 2800 SEK
  • (15 bids)
  • 12 minutes left

Taklampor

LJUSKRONA, empirestil 1900-tal.

  • 2400 SEK
  • (11 bids)
  • 40 minutes left

Silver

SILVERFÖREMÅL, 15 st, Sverige 1900-tal. Vikt ca 330 gram.

  • 1110 SEK
  • (3 bids)
  • 55 minutes left

Orientaliskt

VAS och BOJAN, porslin, Kina 1800-tal.

  • 750 SEK
  • (6 bids)
  • 12 minutes left

Skulptur

SAKARI VAPAAVUORI. Skulptur, stenmassa, Arabia.

  • 2165 SEK
  • (19 bids)
  • 40 minutes left

Övrigt

BECK & JUNG. Multipel, signerad och numrerad 24/30, Bo Ljungberg och Holger Bäckström daterad 1969.

  • 650 SEK
  • (6 bids)
  • 2 hours left

Övrigt

FOTPALL i form av gris, läder. Dimitri Omersa & co för Liberty's.

  • 4000 SEK
  • (8 bids)
  • 2 hours left

Övrigt

GLASFÖREMÅL, 7 st, Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda.

  • 2400 SEK
  • (15 bids)
  • 2 hours left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Figurscen, akvarell, monogramsignerad.

  • (No bids)
  • 2 hours left

Silver

KANNA, silver, August Wilhelm Arnesen, Stockholm 1862, vikt ca 260 gram.

  • 1100 SEK
  • (10 bids)
  • 2 hours left

Måleri

ARNE THALÉN. olja på pannå, sign.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 2 hours left

Grafik

MONA HUSS WALLIN. ”Stora hamnkanalen” Färglitografi, signerad och numrerad 218/450.

  • 5000 SEK
  • (17 bids)
  • 3 hours left

Övrigt

MARTTI RYTKÖNEN. Skålfat, glas, Orrefors Studio 2000.

  • 4000 SEK
  • (4 bids)
  • 3 hours left

Silver

SILVER, 3 delar, vikt ca 690 gram.

  • 2310 SEK
  • (5 bids)
  • 3 hours left

Serviser

CHAMPAGNEGLAS, 6 st, "Helena", Gunnar Cyrén, Orrefors.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 3 hours left

Måleri

  • (No bids)
  • 3 hours left

Övrigt

FOTPALL i form av gris, läder. Dimitri Omersa & co för Liberty´s.

  • 2000 SEK
  • (2 bids)
  • 3 hours left

Måleri

STIG KÄRRSTRAND "Höstträd i Balltorp". Olja på duk, signerad.

  • 950 SEK
  • (14 bids)
  • 3 hours left

Övrigt

OKÄND KONSTNÄR, flicka med hund, pastell, 1800-tal.

  • 1000 SEK
  • (14 bids)
  • 3 hours left

Europeiskt

HERMAN FOGELIN. Skål, stengods, signerad.

  • 700 SEK
  • (9 bids)
  • 3 hours left

Soffor & Sittgrupper

SOFFA, "GE-236", Hans J Wegner för Getama, Danmark.

  • 10650 SEK
  • (29 bids)
  • 3 hours left

Måleri

ESKIL NORDELL. Figurer, olja på pannå, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 3 hours left

Övrigt

SKÅL "CANCAN" och KANNA "HELIOPORA", glas. Kjell Engman för Kosta Boda.

  • 800 SEK
  • (5 bids)
  • 3 hours left

Grafik

PETER DAHL. Litografi, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 3 hours left
See all our auctions here