Current auctions

See all auctions here
1 24

Ringar

RING, 18k med safirer, 17 st samt diamant, vikt ca 7,3 gram.

  • 1743 SEK
  • (8 bids)

Taklampor

LJUSKRONA, 1900-tal, stomme i mässing behängd med prismor i glas.

  • 1400 SEK
  • (18 bids)
  • 13 minutes left

Måleri

SIGGE JERNMARK. "Göta älv". Olja på duk, signerad.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 26 minutes left

Grafik

EVY LÅÅS. Stilleben, färglitografi, signerad, P.T.

  • (No bids)
  • 33 minutes left

Måleri

EVY LÅÅS. Kustbild med ö, akvarell, signerad.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 48 minutes left

Europeiskt

MAT- OCH KAFFESERVIS, Hutschenreuthers, Tyskland, ca 75 delar.

  • (No bids)
  • 3 minutes left

Byråar

HERRBYRÅ, 1900-tal.

  • 1200 SEK
  • (13 bids)
  • 15 minutes left

Måleri

EVY LÅÅS. Stilleben, akvarell, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 58 minutes left

Måleri

JOHN ROBERTSON REID. Pastoralt landskap med djur och figurer, olja på duk, signerad.

  • 1015 SEK
  • (5 bids)
  • 2 hours left

Grafik

HARALD SALLBERG. Etsningar, 3 st, sign.

  • (No bids)
  • 2 hours left

Måleri

EVALD BJÖRNBERG, "Hus och klippor" Klöverön, Marstrand, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 2 hours left

Asiatika

GOLVVAS, plast, 19/2000-tal.

  • (No bids)
  • 2 hours left

Asiatika

TOBAKSBURK samt TOBAKSSTÄLL, orientaliska, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 14 hours left

Grafik

LITOGRAFISKT TRYCK, 1927, IX:e Frimurareprovinsens logevapen.

  • 550 SEK
  • (3 bids)
  • 15 hours left

Orientaliskt

URNA, FIGURINER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 15 hours left

Måleri

JACOBO BASSANO, hans art, olja på duk, 1800-tal.

  • 1000 SEK
  • (2 bids)
  • 16 hours left

Asiatika

RÖKELSEKAR, 3 st, brons, orientaliska, 1900-tal.

  • (No bids)
  • 16 hours left

Övrigt

BROSCH samt 6 kavajpinnar.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left

Skåp & Hyllor

SKÅP, Kina, 1900-tal.

  • 1800 SEK
  • (5 bids)
  • 17 hours left

Europeiskt

TEKANNA porslin samt 2 st UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods. 1900-talets tidigare hälft.

  • (No bids)
  • 18 hours left

Asiatika

FIGURINER, 2 st på PALL, trä, orientaliska, 1800/1900-tal.

  • 1000 SEK
  • (2 bids)
  • 19 hours left

Collier

GEORG JENSEN. Halssmycke Regitze Overgaard, silver och 6 cabochonslipade svarta agater.

  • 2000 SEK
  • (6 bids)
  • 19 hours left

Orientaliskt

URNA, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

  • (No bids)
  • 20 hours left

Collier

COLLIER, facetterade onyxpärlor, Ole Lyngaard.

  • 500 SEK
  • (1 bids)
  • 20 hours left
See all our auctions here