fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Armband

ARMLÄNK, "LV Chain Links", Louis Vuitton, L.

  • 1799 SEK
  • (11 bids)
  • 1 minutes left

Måleri

IAN RUSTH. "På språng". Olja på duk, signerad a verso samt a tergo.

  • 18000 SEK
  • (13 bids)
  • 1 minutes left

Teknika & Nautika

VÄXTPRESS, gjutjärn, omkring sekelskiftet 1900.

  • 2400 SEK
  • (25 bids)
  • 3 minutes left

Måleri

JAN FALKMAN. "Svart skär", olja på duk, sign.

  • 5000 SEK
  • (3 bids)
  • 17 minutes left

Armbandsur

DAMARMBANDSUR, Tissot, 18K guld. Total vikt 9.5 gram.

  • 1700 SEK
  • (6 bids)
  • 37 minutes left

Måleri

ISTVAN KOVACS. Lägerfest, olja på duk, signerad.

  • 4500 SEK
  • (17 bids)
  • 41 minutes left

Cyklar & Fordon

PUMPCYKEL, Naether, Tyskland 1930/40-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 45 minutes left

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOLAR, ett par, Slettvoll, Norge.

  • 3000 SEK
  • (10 bids)
  • 52 minutes left

Övriga metallföremål

SKRIVBORDSUPPSATS, 4 delar, brons, GAB Brons.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 52 minutes left

Skulptur

FRANS LARSSON. "Slussen", skulptur, snidat trä, monogramsignerad F.L.

  • 702 SEK
  • (5 bids)
  • 54 minutes left

Måleri

IAN RUSTH. Glasmästeriet. Olja på duk, signerad a verso samt signerad och daterad -87 a tergo.

  • 18500 SEK
  • (10 bids)
  • 56 minutes left

Leksaker

LEKSAKER, 3 st, bl.a. Arnold, Tyskland, KS Japan.

  • 2405 SEK
  • (26 bids)
  • 40 minutes left

Asiatika

BUDDHA, gulmetall, Sydostasien.

  • 950 SEK
  • (2 bids)
  • 50 minutes left

Måleri

JB VAN WISSEN. Hedlandskap, olja på duk, signerad.

  • 650 SEK
  • (4 bids)
  • 2 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

SCARF, "Ferronerie", Hermès.

  • 2435 SEK
  • (15 bids)
  • 13 hours left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. "Bottnafjorden" akvarell, signerad.

  • (No bids)
  • 13 hours left

Teckningar

JOHN JON-AND. Försynt pojke, blyertsteckning, stämpelsignerad, 1920/30-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 13 hours left

Övrigt

VAS, glas, Kosta, No 37.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 13 hours left

Teckningar

BIRGER BERNDTSON. Studie av kvinna, blyertsteckning, stämpelsignerad, 1920/30-tal.

  • (No bids)
  • 13 hours left

Europeiskt

ÅKE HOLM. Skulptur i form av kvinnohuvud, lergods, signerad.

  • 1000 SEK
  • (7 bids)
  • 14 hours left

Armbandsur

HERRARMBANDSUR, "Tambour", Louis Vuitton.

  • 7799 SEK
  • (25 bids)
  • 14 hours left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Rumsinteriör, olja på pannå, signerad och daterad- 30.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 14 hours left

Teckningar

JOHN JON-AND. Kvinnlig modell med halsband, kolteckning, stämpelsignerad, 1920-30-tal.

  • (No bids)
  • 14 hours left

Teckningar

BIRGER BERNDTSON. Studie av ung man, blyertsteckning, stämpelsignerad, 1920/30-tal.

  • (No bids)
  • 14 hours left
See all our auctions here