fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Grafik

THEO TOBIASSE. Färglitografier, 10 st, ur sviten"Diaspora", signerade och numrerade 101/135.

  • 1000 SEK
  • (3 bids)
  • 18 minutes left

Måleri

LOUIS ZELIG. Oljemålningar, 4 st, signerade.

  • 1000 SEK
  • (14 bids)
  • 34 minutes left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Emaljmålning, komposition.

  • (No bids)
  • 15 hours left

Ljusstakar

LJUSSTAKAR, ett par, nysilver, Gorham Manufacturing, USA, 1900-tal.

  • 700 SEK
  • (2 bids)
  • 15 hours left

Grafik

ALAIN THOMAS, papegojor, färglitografi, signerad samt numrerad 80/300.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 16 hours left

Övrigt

RÅTTFÄLLOR, 3 st, trä och järn.

  • (No bids)
  • 16 hours left

Skulptur

IAN RUSTH. "Multiple" nr 4/6, signerad, Edition Nordenvind DK.

  • 1800 SEK
  • (6 bids)
  • 16 hours left

Grafik

SVEN LIDBERG SAMT ERIC WITH, färglitografier, 2 stycken, signerade samt numrerade.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left

Böcker, Kartor & Handskrifter

BRUDPSALMBÖCKER, 1800-talets början.

  • (No bids)
  • 17 hours left

Ringar

RINGAR, 2 st, 18k röd och vitguld, 5 diamanter, smaragdslipad bergskristallca 7,8 gram.

  • 2000 SEK
  • (4 bids)
  • 17 hours left

Måleri

HUGO LEPIK. Kustbild, olja på pannå, signerad och daterad.

  • 1815 SEK
  • (9 bids)
  • 18 hours left

Skulptur

HERTHA HILLFON. Skulptur, keramik.

  • 5000 SEK
  • (3 bids)
  • 18 hours left

Europeiskt

EGO DESIGN, skulptur, stengods, fågel.

  • (No bids)
  • 18 hours left

Fickur & Stoppur

FICKUR, 3 st, silver, bl.a Helvetia, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 19 hours left

Mattor

MATTA, Gabbeh, motiv av lejon.

  • 3500 SEK
  • (7 bids)
  • 19 hours left

Mattor

MATTA, Kelim, 275 x 147 cm.

  • 2000 SEK
  • (2 bids)
  • 20 hours left

Mattor

MATTA, kelim ghashgaie, 205 x 130 cm.

  • (No bids)
  • 20 hours left

Måleri

BENNO ARZT, trärelief, bemålad, signerad samt daterad -05.

  • 1180 SEK
  • (1 bids)
  • 20 hours left

Övrigt

LENNART SAND. BOK samt LITOGRAFIER, 2 st, "Skisser efter naturen och på sten", numrerade och signerade.

  • 700 SEK
  • (7 bids)
  • 21 hours left

Grafik

FERNAND LÉGER. Efter. "En cirque", färglitografi, signerad samt daterad i trycket.

  • 800 SEK
  • (2 bids)
  • 21 hours left

Europeiskt

BENGT LINDSTRÖM. Fat, keramik.

  • 3200 SEK
  • (3 bids)
  • 22 hours left

Grafik

BENGT ANDERSSON RÅSBYN. kustbild, färglitografi, signerad och märkt HC.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 23 hours left

Mattor

MATTA, kelim ghashgaie, 283 x 155 cm.

  • 2000 SEK
  • (3 bids)
  • 23 hours left

Grafik

PAUL WUNDERLICH. komposition, färgetsning, signerad samt numrerad 47/100.

  • 700 SEK
  • (8 bids)
  • 1 days left
See all our auctions here