Current auctions

See all auctions here
1 24

Ljusstakar

KANDELABRAR, 1 par, mässing, höjd 45 cm.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 12 hours left

Tenn, Mässing & Koppar

BORDSUPPSATS, tenn, GAB 1933.

  • 600 SEK
  • (5 bids)
  • 13 hours left

Asiatika

VAS, brons, Kina 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 13 hours left

Måleri

RAGNAR FALK. Stilleben, olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 14 hours left

Orientaliskt

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 18/1900-tal.

  • 1500 SEK
  • (4 bids)
  • 14 hours left

Övrigt

VAS "SATELLITE", glas, Bertil Vallien för Kosta Boda.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 14 hours left

Orientaliskt

BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 17/1800-tal.

  • 1400 SEK
  • (15 bids)
  • 14 hours left

Ringar

RING, 18k vitguld, cabochonslipad sten samt 4 diamanter, Göteborg 1974.

  • 1100 SEK
  • (6 bids)
  • 14 hours left

Armbandsur

ARMBANDSUR Tag Heuer, Professional, 200 meters, stål, quartz.

  • 1100 SEK
  • (6 bids)
  • 14 hours left

Måleri

FOLKE PERSSON. "Eskilstuna", olja på pannå, signerad Folke P.

  • (No bids)
  • 15 hours left

Grafik

JAMES COIGNARD. Komposition i blått. Carborundum, signerad och numrerad 11/15.

  • 2000 SEK
  • (4 bids)
  • 15 hours left

Måleri

SVEN WESTMAN. "Det sannas hjärta, Filipstad 1949", olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 15 hours left

Måleri

KATARINA ELFAST. Kvinnofigur, akvarell, sign.

  • 700 SEK
  • (7 bids)
  • 15 hours left

Ringar

RING, 18k vitguld med 13 st diamanter, totalt ca 0,45 ct, vikt 2,4 gram.

  • 1600 SEK
  • (6 bids)
  • 15 hours left

Armband

ARMLÄNK, 18k vitguld med 20 briljanter samt carréslipad smaragd.

  • 7000 SEK
  • (19 bids)
  • 15 hours left

Övrigt

POTTSKÅP/SÄNGBORD, ett par.

  • 1450 SEK
  • (5 bids)
  • 16 hours left

Grafik

  • 1200 SEK
  • (8 bids)
  • 16 hours left

Övrigt

TEATERKIKARE, ask märkt C.L Malmsjö & Co Göteborg, omkring sekelskiftet 1900.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 16 hours left

Grafik

SVEN LJUNGBERG. Träsnitt, 6 st, signerade och numrerade.

  • (No bids)
  • 16 hours left

Broscher & Hängen

BROSCH, 18k guld med pärla, vikt 4,1 gram.

  • 850 SEK
  • (2 bids)
  • 16 hours left

Fickur & Stoppur

FICKUR, 14 k, President.

  • 1200 SEK
  • (4 bids)
  • 16 hours left

Måleri

BIRGITTA LILJEBLADH. "Människor och landskap", Göteborgsbild, olja på duk, ej sign.

  • 800 SEK
  • (5 bids)
  • 17 hours left

Måleri

HELLE EBELER. " Motiv Varberg", olja på duk, signerad.

  • 600 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left

Måleri

CLAES HAKE. kompositioner, blandteknik, 2 st, signerad och daterad 99.

  • 1200 SEK
  • (11 bids)
  • 17 hours left
See all our auctions here