fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Silver

BÄGARE, silver, CGH, 1945. Vikt ca 250 gram.

  • 1125 SEK
  • (4 bids)
  • 12 hours left

Europeiskt

STIG LINDBERG. Hänkelvaser, 2 st, fajans, Gustavsberg studio.

  • (No bids)
  • 16 hours left

Silver

BÅLSLEV och SKEDAR, 2 st, silver, Sverige och Danmark 18-1900-tal. Totalvikt ca 205 gram.

  • 600 SEK
  • (2 bids)
  • 17 hours left

Måleri

GEORGE WILHELM OPDENHOFF. Fiskebåtar vid hamn, olja på duk, signerad G.W Opdenhoff.

  • 7000 SEK
  • (2 bids)
  • 18 hours left

Tenn, Mässing & Koppar

KOLHINK, koppar och mässing, 18/1900-tal.

  • (No bids)
  • 19 hours left

Tenn, Mässing & Koppar

RYMDMÅTT, 8 st, tenn, England, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 19 hours left

Europeiskt

JASPERWARE, 9 st, Wedgewood.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 20 hours left

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.

  • 600 SEK
  • (2 bids)
  • 20 hours left

Fåtöljer & Stolar

GUNILLA ALLARD. "Cinema", 2 stycken, ej märkta.

  • 6500 SEK
  • (6 bids)
  • 21 hours left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. stadsmotiv, olja på duk.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 21 hours left

Europeiskt

STIG LINDBERG. Vas, fajans, Gustavsberg studio, 1960-tal.

  • (No bids)
  • 22 hours left

Skulptur

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. väggplakett, brons, Otto Meyers gjuteri.

  • (No bids)
  • 22 hours left

Europeiskt

STIG LINDBERG. Hänkelvas, fajans, Gustavsberg studio, 1960-tal.

  • 900 SEK
  • (7 bids)
  • 23 hours left

Måleri

IDOFF ROSIN. Surteskogen, olja på pannå, signerad och daterad 1950.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 23 hours left

Måleri

EMIL LINDGREN. Musselplockerskor på strand i Bretagne. Olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Europeiskt

JACKIE LYND. kärl, 2 stycken, keramik, Rörstrand.

  • (No bids)
  • 1 days left

Ringar

RINGAR, 3 st, 20k guld. Vikt ca 10,1 gram.

  • 3800 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Grafik

HELMTRUD NYSTRÖM. "Skördefest", färglitografi, signerad och numrerad 39/125.

  • (No bids)
  • 1 days left

Europeiskt

ROLF SINNEMARK. servisdelar, 8 delar, flintgods, Rörstrand.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Armbandsur

ARMBANDSUR, Eterna, 18k, manuell.

  • 14500 SEK
  • (3 bids)
  • 1 days left

Måleri

OKÄND KONSTNÄR. Sällskap vid strand, olja på duk.

  • 1000 SEK
  • (2 bids)
  • 1 days left

Musikinstrument

DRAGSPEL, Hohner Corso.

  • 1900 SEK
  • (6 bids)
  • 1 days left

Europeiskt

LISA LARSON. Väggplakett, hus, stengods, Studiohanden, Gustavsberg.

  • 1700 SEK
  • (6 bids)
  • 1 days left

Speglar

SPEGEL, 1800-tal.

  • 1500 SEK
  • (6 bids)
  • 1 days left
See all our auctions here