fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Grafik

GÖSTA LINDQVIST. Komposition, träsnitt, signerad och daterad 67, EA.

  • (No bids)
  • 4 hours left

Måleri

EJNAR KOHLMANN. Kustbild med segelbåtar, olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 4 hours left

Europeiskt

VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 5 hours left

Grafik

SMAIL AJKUNIC. Komposition med rött hus, färglitografi, signerad och numrerad 95/250.

  • 555 SEK
  • (5 bids)
  • 5 hours left

Bordslampor

BORDLAMPSFOT, keramik, Bernard Rooke.

  • 500 SEK
  • (3 bids)
  • 5 hours left

Skåp & Hyllor

VÄGGSKÅP, rokokostil, 1900-talets slut.

  • 630 SEK
  • (1 bids)
  • 6 hours left

Ljusstakar

TIMO SARPANEVA. Ljusstakar "Festivo", 2 st, glas, Iittala.

  • 1250 SEK
  • (6 bids)
  • 6 hours left

Konstglas

GLASSKULPTUR, Stena Line:s katamaran.

  • (No bids)
  • 6 hours left

Fickur & Stoppur

FICKUR, Condor, 18k guld.

  • 8277 SEK
  • (5 bids)
  • 7 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

ARMBAND, Bottega Veneta.

  • 1156 SEK
  • (12 bids)
  • 8 hours left

Teckningar

SEVERIN NILSON. Interiör med barn och kvinna. Kol och pastell, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 8 hours left

Mattor

MATTA, orientalisk, semiantik.

  • (No bids)
  • 8 hours left

Grafik

MICHAEL QVARSEBO. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 50/260.

  • (No bids)
  • 9 hours left

Måleri

INGVAR ENGDAHL. Sjölandskap, olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 9 hours left

Måleri

JAN STENVINKEL. Komposition i rött, olja på duk, signerad.

  • 781 SEK
  • (9 bids)
  • 9 hours left

Måleri

OLLE DAHLGREN. Figur i grönskan, olja på duk, signerad.

  • 500 SEK
  • (1 bids)
  • 9 hours left

Måleri

SVEN MOELL. Hamnbild, olja på duk, signerad.

  • 700 SEK
  • (2 bids)
  • 10 hours left

Mattor

MATTA, Nain, 217 x 129 cm.

  • 2600 SEK
  • (12 bids)
  • 10 hours left

Kikare & Vapenoptik

OBJEKTIV, 2 stycken, Carl Zeiss för Hasselblad, Sonnar 1:5,6, f=250 mm samt Sonnar 1:4, f=150 mm.

  • 2000 SEK
  • (4 bids)
  • 10 hours left

Europeiskt

GALLERSKÅLAR, 2 stycken, porslin, Herend.

  • 600 SEK
  • (5 bids)
  • 10 hours left

Europeiskt

PORSLINSDELAR, 12 stycken, flintgods, England och Tyskland.

  • (No bids)
  • 11 hours left

Golvlampor

THOMAS BERNSTRAND & MATTIAS STÅHLBOM. Golvlampa, "Foto", Zero.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 11 hours left

Grafik

CARLOS AGUIRRE PANGBURN. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 5/100.

  • (No bids)
  • 11 hours left

Måleri

HUGO SIMSON. Landskapsvy. Olja på duk, signerad.

  • 1100 SEK
  • (10 bids)
  • 11 hours left
See all our auctions here