Current auctions

See all auctions here
1 24

Fåtöljer & Stolar

LIEVORE ALTHERR MOLINA. Stolar, 8 st, "Catifa 46", Arper, Italien.

  • 3000 SEK
  • (9 bids)
  • 4 hours left

Måleri

MONA HUSS WALIN. "Solkaktus, Vinga fyr". Olja på duk, signerad och daterad 1986.

  • 3200 SEK
  • (27 bids)
  • 4 hours left

Grafik

INGE SCHIÖLER. "Före åska". Färgserigrafi, stämpelsignerad.

  • 1800 SEK
  • (12 bids)
  • 5 hours left

Grafik

INGE SCHIÖLER. Kosterfjorden. Färgserigrafi, stämpelsignerad.

  • 2000 SEK
  • (20 bids)
  • 6 hours left

Mattor

MATTA, Bachtiari, 198 x 160 cm.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 7 hours left

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJ "DUXIESTA", Alf Svensson och Folke Olsson för Dux.

  • 1112 SEK
  • (6 bids)
  • 8 hours left

Övrigt

JAN STIEVENS OCH KJELL ENGMAN. Karaff samt skål på fot, glas, Kosta Boda.

  • 600 SEK
  • (6 bids)
  • 8 hours left

Måleri

EVA WANDENOR. Kustmotiv, olja på duk, sign.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 8 hours left

Måleri

OSKAR BERGMAN. "Vid Snäckgärdet, Gotland Juli 1939", akvarell, signerad.

  • 2000 SEK
  • (8 bids)
  • 9 hours left

Armbandsur

ARMBANDSUR, Omega, Constellation, Chronometre "Pie-Pan", guld på stål, automatisk. 1950-tal.

  • 8000 SEK
  • (12 bids)
  • 10 hours left

Leksaker

DELAR TILL FLEISCHMANN.

  • 1300 SEK
  • (10 bids)
  • 10 hours left

Måleri

J H TILLBORG. Kustbild med fartyg, fyr och figurer, akvarell, signerad.

  • 1000 SEK
  • (5 bids)
  • 11 hours left

Armbandsur

ARMBANDSUR Certina, 18k i boett, quartz. 2000-tal.

  • 1250 SEK
  • (5 bids)
  • 12 hours left

Grafik

EVY LÅÅS. Blommor, färglitografi, signerad och numrerad 16/360.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 13 hours left

Måleri

CARL RYD. Motiv från västkusten" Olja på duk, signerad.

  • 3200 SEK
  • (4 bids)
  • 13 hours left

Grafik

K G NILSON. "Huset", färglitografi, signerad och numrerad 11/250.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 13 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

VÄSKA, Mulberry Alexa.

  • 3000 SEK
  • (23 bids)
  • 13 hours left

Grafik

IVAN RABUZIN. "Böljande landskap", färgserigrafi, signerad och numrerad 86/250.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 14 hours left

Grafik

SUZANNE NESSIM. Komposition med figurer, färgetsning, signerad och numrerad 19/90.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 14 hours left

Skåp & Hyllor

HÖRNSKÅP, art deco, 1900-talets första kvartal.

  • 650 SEK
  • (7 bids)
  • 14 hours left

Måleri

OLLE NORDBERG. "Sörleviken", olja på pannå, sign.

  • 800 SEK
  • (2 bids)
  • 14 hours left

Övrigt

INRAMAD KARTA, Mer du Nord, Mer Britannique.

  • 1000 SEK
  • (6 bids)
  • 15 hours left

Fåtöljer & Stolar

KARMSTOL, Poul Volther, Farstrup, 1900-tal.

  • 700 SEK
  • (8 bids)
  • 15 hours left

Övrigt

LJUSSTAKAR "FESTIVO", 8 st, glas. Timo Sarpaneva för Iittala.

  • 1500 SEK
  • (20 bids)
  • 16 hours left
See all our auctions here