Auctions
Create account
Transport
Buying
Sell
FAQ
Evaluations
Estate
Calendar
Contact
Current auctions
See all auctions here
1
24
Grafik
GÖSTA LINDQVIST. Komposition, träsnitt, signerad och daterad 67, EA.
(No bids)
4 hours left
Måleri
EJNAR KOHLMANN. Kustbild med segelbåtar, olja på pannå, signerad.
(No bids)
4 hours left
Europeiskt
VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.
350 SEK
(1 bids)
5 hours left
Grafik
SMAIL AJKUNIC. Komposition med rött hus, färglitografi, signerad och numrerad 95/250.
555 SEK
(5 bids)
5 hours left
Bordslampor
BORDLAMPSFOT, keramik, Bernard Rooke.
500 SEK
(3 bids)
5 hours left
Skåp & Hyllor
VÄGGSKÅP, rokokostil, 1900-talets slut.
630 SEK
(1 bids)
6 hours left
Ljusstakar
TIMO SARPANEVA. Ljusstakar "Festivo", 2 st, glas, Iittala.
1250 SEK
(6 bids)
6 hours left
Konstglas
GLASSKULPTUR, Stena Line:s katamaran.
(No bids)
6 hours left
Fickur & Stoppur
FICKUR, Condor, 18k guld.
8277 SEK
(5 bids)
7 hours left
Vintagekläder & Accessoarer
ARMBAND, Bottega Veneta.
1156 SEK
(12 bids)
8 hours left
Teckningar
SEVERIN NILSON. Interiör med barn och kvinna. Kol och pastell, signerad.
350 SEK
(1 bids)
8 hours left
Mattor
MATTA, orientalisk, semiantik.
(No bids)
8 hours left
Grafik
MICHAEL QVARSEBO. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 50/260.
(No bids)
9 hours left
Måleri
INGVAR ENGDAHL. Sjölandskap, olja på pannå, signerad.
(No bids)
9 hours left
Måleri
JAN STENVINKEL. Komposition i rött, olja på duk, signerad.
781 SEK
(9 bids)
9 hours left
Måleri
OLLE DAHLGREN. Figur i grönskan, olja på duk, signerad.
500 SEK
(1 bids)
9 hours left
Måleri
SVEN MOELL. Hamnbild, olja på duk, signerad.
700 SEK
(2 bids)
10 hours left
Mattor
MATTA, Nain, 217 x 129 cm.
2600 SEK
(12 bids)
10 hours left
Kikare & Vapenoptik
OBJEKTIV, 2 stycken, Carl Zeiss för Hasselblad, Sonnar 1:5,6, f=250 mm samt Sonnar 1:4, f=150 mm.
2000 SEK
(4 bids)
10 hours left
Europeiskt
GALLERSKÅLAR, 2 stycken, porslin, Herend.
600 SEK
(5 bids)
10 hours left
Europeiskt
PORSLINSDELAR, 12 stycken, flintgods, England och Tyskland.
(No bids)
11 hours left
Golvlampor
THOMAS BERNSTRAND & MATTIAS STÅHLBOM. Golvlampa, "Foto", Zero.
450 SEK
(3 bids)
11 hours left
Grafik
CARLOS AGUIRRE PANGBURN. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 5/100.
(No bids)
11 hours left
Måleri
HUGO SIMSON. Landskapsvy. Olja på duk, signerad.
1100 SEK
(10 bids)
11 hours left
See all our auctions here
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand