Current auctions

See all auctions here
1 24

Collier

FRIMURARKULA med kedja, 18k guld/silver, daterad 1928.

  • 6000 SEK
  • (14 bids)
  • 23 minutes left

Europeiskt

TALLRIKAR, 15 st, porslin, "Musselmalet Helblond", Royal Copenhagen.

  • 7100 SEK
  • (15 bids)
  • 3 hours left

Europeiskt

SERVISDELAR, 46 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.

  • 23000 SEK
  • (37 bids)
  • 4 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

HANDVÄSKA, Christian Dior.

  • 550 SEK
  • (5 bids)
  • 5 hours left

Övrigt

STARKVINSGLAS, 6 st, 17/1800-tal.

  • 600 SEK
  • (6 bids)
  • 6 hours left

Silver

SILVERFÖREMÅL, 4 st, England, Grekland och Mexiko 1900-tal. Vikt ca 500 gram.

  • 800 SEK
  • (1 bids)
  • 7 hours left

Fåtöljer & Stolar

STOLAR, 6 st, barockstil, 1900-tal.

  • 3000 SEK
  • (14 bids)
  • 7 hours left

Collier

COLLIER/CHOKER, 18k rödguld. 1800-talets tidigare hälft.

  • 4200 SEK
  • (9 bids)
  • 7 hours left

Måleri

ARMAND HENRION. Rökande clown. Olja på pannå, signerad.

  • 1100 SEK
  • (15 bids)
  • 8 hours left

Collier

HALSBAND, vitguld samt diamanter, "Mini twosome & stars", Efva Attling.

  • 2660 SEK
  • (12 bids)
  • 8 hours left

Kameror & Kameratillbehör

KAMERA, Hasselblad 1000f.

  • 1800 SEK
  • (17 bids)
  • 9 hours left

Armbandsur

ARMBANDSUR, Omega, guld på stål, manuell. 1930/40-tal.

  • 1100 SEK
  • (7 bids)
  • 9 hours left

Serviser

GLASSERVIS, 39 delar, "Karolina", Orrefors.

  • 4100 SEK
  • (9 bids)
  • 9 hours left

Tenn, Mässing & Koppar

KANNOR, 3 st, orientaliska 18/1900-tal, mässing.

  • (No bids)
  • 9 hours left

Måleri

FRED STAUFFER. Hamnstad, olja på pannå, signerad.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 9 hours left

Europeiskt

SERVISDELAR, 16 delar, porslin, Royal Copenhagen samt Meissen.

  • 550 SEK
  • (5 bids)
  • 9 hours left

Orientaliskt

ORIENTALISK KERAMIK,9 delar, 17/1800-tal.

  • (No bids)
  • 9 hours left

Övrigt

SKÅL, Berit Johansson, "Salviati", sign o dat -91.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 9 hours left

Örhängen

ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k rödguld. Vikt ca 2,9 gram.

  • 700 SEK
  • (5 bids)
  • 9 hours left

Trädgårdsmöbler

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, delvis Grythyttan.

  • 2200 SEK
  • (7 bids)
  • 10 hours left

Silver

KAFFEKANNA och GRÄDDSNIPA, silver, London 1960-61. Totalvikt ca 1200 gram.

  • 3000 SEK
  • (1 bids)
  • 10 hours left

Europeiskt

MINIATYRER, 10 st, keramik, bl a Rörstrand.

  • 500 SEK
  • (6 bids)
  • 10 hours left

Övrigt

SKÅL, glas, "Slöjdansen", Simon Gate, Orrefors, 1928.

  • 2350 SEK
  • (15 bids)
  • 11 hours left

Vintagekläder & Accessoarer

HANDVÄSKA, "Messenger", Mulberry.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 11 hours left
See all our auctions here