fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Grafik

DA WEI KWO. litografiska blad, "Tess and Tip", signerade i plåten.

  • 1000 SEK
  • (11 bids)
  • 2 minutes left

Måleri

RULLMÅLNING, blandteknik, orientalisk.

  • 1000 SEK
  • (1 bids)
  • 6 minutes left

Europeiskt

BJÖRN WIINBLAD. Vas / karaff samt kannor, 2 st, fajans, bl.a Nymölle, Danmark.

  • 4150 SEK
  • (12 bids)
  • 13 minutes left

Europeiskt

FIGURINER, 2 st, VASER 4 st, FAT, porslin, Royal Copenhagen, samt Bing & Gröndahl.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 17 minutes left

Europeiskt

FIGURLJUSSTAKAR, 5 st, porslin, Aluminia, Danmark.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 21 minutes left

Silver

KAFFESKEDAR, 12 + 12 st, silver, bl.a. "Uppsala".

  • 1100 SEK
  • (1 bids)
  • 28 minutes left

Textil

JOSEF FRANK. Textillängd, "Gröna fåglar", Firma Svenskt Tenn, cirka 1,3 x 5,35 m.

  • 5960 SEK
  • (19 bids)
  • 32 minutes left

Övrigt

TERMOSAR, 4 stycken, KAFFEFILTER, ÄGGVÄSKA, KANNA, FAT, 7 stycken samt SKEDAR, 6 stycken, 1960 och 1970-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 36 minutes left

Broscher & Hängen

AKSEL HOLMSEN. Brosch samt clips, silver, emalj, Norge.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 43 minutes left

Grafik

BEVERLOO CORNEILLE. Färglitografi, signerad och numrerad 140/250.

  • 800 SEK
  • (6 bids)
  • 47 minutes left

Europeiskt

VAS, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

  • 1300 SEK
  • (17 bids)
  • 57 minutes left

Silver

KAFFE- OCH TESERVIS, 4 delar, silver, H. Fisher & Co, England, 1930-tal.

  • 6507 SEK
  • (5 bids)
  • 59 minutes left

Textil

GARN, "Bute looms", Isle of Bute Pack.

  • (No bids)
  • 1 minutes left

Kameror & Kameratillbehör

KAMERA, Minox 35 GT samt blixt, 1980-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 3 minutes left

Silver

BESTICKUPPSÄTTNING, 48 delar, silver, GAB, totalvikt ca 1680 gram.

  • 6450 SEK
  • (4 bids)
  • 5 minutes left

Matsalsmöbler

CARL MALMSTEN. Matgrupp, 11 delar, "Herrgården", Bodafors, brännmärkta.

  • 1700 SEK
  • (9 bids)
  • 14 minutes left

Grafik

HIROSHI YOSHIDA. 2 stycken, träsnitt, "Fuji" och "Lugn vind".

  • 2600 SEK
  • (14 bids)
  • 25 minutes left

Europeiskt

TERRIN, lergods, 1930/40-tal.

  • (No bids)
  • 40 minutes left

Ljusstakar

ERLING VALLDEBY. Väggljusstakar, 3 st, bemålat gips, signerade Eve och daterade -36 - 43.

  • 1800 SEK
  • (18 bids)
  • 55 minutes left

Silver

BESTICKDELAR, 17 delar, silver, vikt 400 gram.

  • 1200 SEK
  • (1 bids)
  • 58 minutes left

Asiatika

FIGURIN, gulmetall, orientalisk, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 2 hours left

Övrigt

PIEDESTAL, 18/1900-tal.

  • 1000 SEK
  • (15 bids)
  • 2 hours left

Grafik

TRÄSNITT, 2 stycken, Japan, 1800-tal.

  • 900 SEK
  • (7 bids)
  • 2 hours left

Bord

SOFFBORD, med tidningshylla, 1950/60-tal.

  • 750 SEK
  • (7 bids)
  • 2 hours left
See all our auctions here