fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

SVEND WIIG HANSEN. Grafiska blad, 2 st, signerade.

  • (No bids)
  • 12 hours left

KARMSTOL, gustaviansk stil.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 13 hours left

LENNART LANDQVIST. Färgetsningar, 3 st, kompositioner, signerade och numrerade.

  • (No bids)
  • 13 hours left

JOHANNA KARLSSON. Bergsmassiv. Triptyk. Blyerts, signerad och daterad -99.

  • 5900 SEK
  • (4 bids)
  • 14 hours left

HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, 1700-tal.

  • 1500 SEK
  • (1 bids)
  • 15 hours left

WILHELM SCHUTZE. Stilleben, olja på duk, signerad.

  • 2000 SEK
  • (5 bids)
  • 15 hours left

RUNE CLAESSON. "Landskapshuvud", etsning, signerad, P.T.

  • (No bids)
  • 15 hours left

GUSTAV RUDBERG. Färglitografier, 2 st, signerade och numrerade.

  • (No bids)
  • 1 days left

INGVAR OLSON. "En kväll på Trädgårdsföreningen". Olja och akryl på pannå, signerad.

  • 550 SEK
  • (5 bids)
  • 1 days left

ANDERS KJELLGREN. Tillskriven. Gouache, 2 st, signerade.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

TALLRIKAR, 2 st, silver, vikt ca 500 gram.

  • 2250 SEK
  • (10 bids)
  • 1 days left

KARMSTOLAR, ett par, Karl-Johan 1800-talets mitt.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

MARIKA LANG. Göteborgs Liseberg, färglitografi, signerad och numrerad.

  • 1210 SEK
  • (13 bids)
  • 1 days left

TÅGLYKTOR 3 st samt VÄGGLAMPA/BÅTVENTIL.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 1 days left

SILVERFÖREMÅL, 8 delar, bland annat England och Sverige, 18-1900-tal, ca 340 gram.

  • 1300 SEK
  • (12 bids)
  • 1 days left

ANDERS ZORN. "Bärsärk", etsning, signerad. Utförd 1914.

  • 6100 SEK
  • (15 bids)
  • 1 days left

MATTA, Afghan, 294 x 74 cm.

  • 1600 SEK
  • (5 bids)
  • 1 days left

GLASSERVIS, 22 delar "Ekeberga", Elis Bergh, Kosta.

  • 800 SEK
  • (9 bids)
  • 1 days left

TINA ELFAST. Blåmussla, gouache, signerad.

  • 950 SEK
  • (11 bids)
  • 1 days left

ARMBANDSUR, Certina, New Art, 18k, automatisk.

  • 2905 SEK
  • (7 bids)
  • 1 days left

JAN ABRAHAMSON. "Mot glittrande hav (Ungskär)" akvarell, signerad och daterad 1945.

  • 1900 SEK
  • (19 bids)
  • 1 days left

BIRGER EKMAN. Väggur, signerat och daterad a tergo -40.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 1 days left

16 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,64 ct, 2 kragknappar, 18k med diamanter, 3 färgade stenar.

  • 800 SEK
  • (7 bids)
  • 1 days left

BORD, Bendixen design, Danmark 1980/90-tal.

  • 400 SEK
  • (3 bids)
  • 1 days left
See all our auctions here