fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

RUTH FAKTOROWITSCH. Relief, lergods, signerad.

  • 650 SEK
  • (7 bids)
  • 20 minutes left

JOZSEF PROHASZKA, nakenstudie, olja på duk, signerad.

  • 3000 SEK
  • (14 bids)
  • 2 hours left

ANDERS FOGELIN. Figurscen, färglitografi, signerad och numrerad 5/125.

  • 900 SEK
  • (5 bids)
  • 3 hours left

LEKSAKER, 8 st, bl.a. tåg och bilar, bl.a. Schuco.

  • 814 SEK
  • (9 bids)
  • 3 hours left

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Komposition. Olja på duk, signerad och daterad -04.

  • 500 SEK
  • (1 bids)
  • 3 hours left

MADELEINE PYK. "Snacket om evigheten", blandteknik, signerad.

  • 2400 SEK
  • (17 bids)
  • 3 hours left

IVAN IVARSON. Efter. "Det röda seglet", färglitografi, signerad i trycket.

  • 550 SEK
  • (4 bids)
  • 3 hours left

BORD, 1940-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 3 hours left

PORTFÖLJ, 5 st grafiska blad, signerade och numrerade.

  • (No bids)
  • 3 hours left

SIGILLSTÄMPEL, brons, orientalisk.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 15 hours left

SALVADOR DALÍ. Efter. Kakelplattor, 6 st, lergods, Spanien, 1900-talets andra hälft.

  • 1000 SEK
  • (2 bids)
  • 15 hours left

LARS TUNEBO. "Early Hefner", pigment print med glitter och kollage, numrerat 3/5 och signerat.

  • 1000 SEK
  • (8 bids)
  • 16 hours left

SKEPPSLAMPA, C.M Hammar, Göteborg.

  • 2400 SEK
  • (23 bids)
  • 16 hours left

BORDSARMATUR och KANDELABRAR, ett par, porslin, Mellaneuropa 1900-tal.

  • (No bids)
  • 16 hours left

TRENCHCOAT, Marc Jacobs, Storlek 6.

  • (No bids)
  • 16 hours left

HILKKA-LIISA AHOLA. Vas, stengods, Arabia, Finland.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 16 hours left

DEKORFIGURER, 4 st, trä, orientaliska, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 16 hours left

MATTA, Bidjar, 300 x 200 cm.

  • 4999 SEK
  • (8 bids)
  • 16 hours left

LARS TUNEBO. "King in bed", pigment print med glitter, numrerat 2/30 samt signerat.

  • 3200 SEK
  • (3 bids)
  • 17 hours left

GLASSERVIS, 25 delar, "Antiqua", Gunnar Cyrén, Orrefors.

  • 1200 SEK
  • (3 bids)
  • 17 hours left

MATTA, Afghan, 294 x 74 cm.

  • 1000 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left

TEXTIL, paisleymönstrad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left

POKALER, 7 st, glas, Svenska Linnésällskapet, Olle Alberius, Orrefors.

  • (No bids)
  • 17 hours left

BLÄCKHORN, porslin, Sevresliknande märke.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 17 hours left
See all our auctions here