fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

Grafik

SVEN X:ET ERIXSON. "Sommardag i Klara", färglitografi, signerad och numrerad 254/260.

  • 750 SEK
  • (9 bids)
  • 41 minutes left

Textil

DAMASTER, 4+12+6+6, tidigt 1900-tal.

  • (No bids)
  • 43 minutes left

Bruksglas

ARTHUR PERCY. Vaser, 3 stycken, glas, Gullaskruf.

  • 1000 SEK
  • (9 bids)
  • 39 minutes left

Grafik

K G NILSON. Komposition, färgserigrafi, signerad och numrerad 33/220.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 41 minutes left

Måleri

JOHN G LUNDBERG. Landskap, olja på duk, signerad och daterad -60.

  • (No bids)
  • 43 minutes left

Måleri

TORSTEN WESSBERG. Porträtt, olja på duk, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 2 hours left

Textil

DAMASTER, dukar, 7 stycken och servetter, 19 stycken.

  • (No bids)
  • 2 hours left

Europeiskt

GUNNAR NYLUND. Golvvas, stengods, Rörstrand.

  • 2200 SEK
  • (11 bids)
  • 2 hours left

Måleri

BENGT CARLBERG. Kvinna med citronkorg, pastell, signerad.

  • 408 SEK
  • (2 bids)
  • 3 hours left

Europeiskt

PER LINNEMANN-SCHMIDT. Vas, stengods, signerad, 1152.

  • 719 SEK
  • (7 bids)
  • 3 hours left

Grafik

LENNART ROHDE. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 48/150.

  • 500 SEK
  • (2 bids)
  • 3 hours left

Grafik

SUZANNE NESSIM. Färglitografi, signerad och numrerad 203/300.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 3 hours left

Måleri

BÖRGE SORNUM. Porträtt, blandteknik, signerad och daterad Paris 49.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 4 hours left

Serviser

GLASSERVIS, 45 delar, sannolikt Kosta.

  • (No bids)
  • 4 hours left

Europeiskt

BIRGER KAIPIAINEN. Fat, porslin, Arabia.

  • 2400 SEK
  • (14 bids)
  • 4 hours left

Europeiskt

STIG LINDBERG & KARIN BJÖRQUIST. Fat samt skålfat, stengods , "Domino" och "Indigo", Gustavsberg och Gustavsberg Studio.

  • 700 SEK
  • (4 bids)
  • 4 hours left

Europeiskt

LISA LARSON. Figurin, "Malin" ur serien "Larsons ungar", stengods, Gustavsberg.

  • 800 SEK
  • (5 bids)
  • 4 hours left

Grafik

ALLAN OSTERLIND. "Ronda", tryck, signerad.

  • (No bids)
  • 5 hours left

Europeiskt

ULLA & GUSTAV KRAITZ. Objekt, 7 stycken, stengods.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 5 hours left

Serviser

ELLEN MORTENSEN. Tekoppar med fat samt assietter, 11 delar, "Crocus", flintgods, Gefle.

  • 5704 SEK
  • (15 bids)
  • 5 hours left

Silver

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Stockholm 1800-tal.

  • 1100 SEK
  • (2 bids)
  • 5 hours left

Övrig belysning

FÖNSTERBELYSNING, Harco Loor design, Tector Italien.

  • (No bids)
  • 6 hours left

Taklampor

CARL FAGERLUND. Taklampa, Orrefors, 1960-tal.

  • 1738 SEK
  • (5 bids)
  • 6 hours left

Måleri

EDGAR WALLIN. Stadsmotiv, olja på duk, signerad.

  • 558 SEK
  • (5 bids)
  • 6 hours left
See all our auctions here