fbpx

Current auctions

See all auctions here
1 24

JACKA, Barbour, storlek 40.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 21 minutes left

SOLGLASÖGON, Gucci.

  • 400 SEK
  • (2 bids)
  • 44 minutes left

SPEGEL, rokokostil, 1900-tal.

  • 552 SEK
  • (6 bids)
  • 47 minutes left

FOLKE PERSSON. "Försommar Styrsö". Olja på duk, signerad. Daterad -63 a tergo.

  • 1200 SEK
  • (9 bids)
  • 49 minutes left

VÄSKA, Longchamp.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 51 minutes left

HALVOR GUNHEIM TORSTENSEN. Betande hästar i bergslandskap. Olja på duk, signerad.

  • 900 SEK
  • (7 bids)
  • 52 minutes left

NILS PEDERSEN. Mapp, "Göteborg", 3 st, digitala tryck, signerade och numrerade 50/100.

  • 1750 SEK
  • (25 bids)
  • 17 minutes left

BÖRJE ÄNG. Figurscen, olja på pannå, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 19 minutes left

FÅTÖLJ, 1930/40-tal.

  • 500 SEK
  • (4 bids)
  • 21 minutes left

BORDSLAMPA, "Anitra", Birger Ekman, Mjölby Intarsia.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 44 minutes left

TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristensson, Luxus.

  • 600 SEK
  • (5 bids)
  • 47 minutes left

SALVADOR DALÍ. Hand i landskap. Färgetsning, signerad och numrerad 69/250.

  • 950 SEK
  • (9 bids)
  • 49 minutes left

UNO SVENSSON. Komposition, olja på pannå, signerad.

  • 450 SEK
  • (3 bids)
  • 51 minutes left

DAVID WALLIN. Modellstudie. Kol, signerad.

  • 1350 SEK
  • (9 bids)
  • 52 minutes left

INGAN FRIMAN LINDE. Komposition, olja på duk, signerad IFL.

  • 1100 SEK
  • (16 bids)
  • 2 hours left

REINAR WIKSTRÖM. "Äpple", olja på duk, signerad RW.

  • 3400 SEK
  • (22 bids)
  • 2 hours left

DRÄKT, bestående av kavaj samt kjol. Chloè.

  • (No bids)
  • 2 hours left

VINSTÄLL på trissor, sekelskiftet 18/1900.

  • 600 SEK
  • (6 bids)
  • 2 hours left

PIET MONDRIAAN. Efter. Komposition, färglitografi, signerad och trycket.

  • 2400 SEK
  • (21 bids)
  • 2 hours left

MADELEINE PYK. "Waxholmsbåtar". Färglitografi, signerad och numrerad 82/250.

  • 1200 SEK
  • (14 bids)
  • 2 hours left

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Figur och katt, olja på pannå, signerad.

  • (No bids)
  • 2 hours left

GEORG CRAFOORD. Vinterlandskap. Olja på duk, signerad och daterad -82.

  • 600 SEK
  • (2 bids)
  • 2 hours left

JUSTUS LUNDEGÅRD. Vy mot stad, olja på pannå, signerad a tergo.

  • (No bids)
  • 3 hours left

RAGNAR PERSON. "På besök i verkstan", olja på pannå, signerad.

  • 4200 SEK
  • (16 bids)
  • 3 hours left
See all our auctions here