Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

KJELL SÖRENSEN RINGI. "Tubes on blue", akryl på duk, signerad.

  • 600 SEK
  • (6 bud)
  • 1 minuter kvar

Måleri

ANDERS HULTMAN. "Älskar, älskar inte", blandteknik, signerad.

  • 1000 SEK
  • (13 bud)
  • 5 minuter kvar

Europeiskt

VASER samt FIGURINER, 8 delar, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.

  • 500 SEK
  • (3 bud)
  • 12 minuter kvar

Måleri

PAUL WILKINSON. Officer, olja på träpannå, signerad och daterad 1849.

  • 700 SEK
  • (6 bud)
  • 16 minuter kvar

Måleri

OKÄND KONSTNÄR. Grönskande trädgård, olja på duk, ej signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 52 minuter kvar

Måleri

KARL LUNDBORG. Hässjor, olja på pannå, signerad och daterad -42.

  • (Inga bud)
  • 8 minuter kvar

Måleri

GEORG STOOPENDAAL. "Näsaby", akvarell, signerad.

  • 700 SEK
  • (5 bud)
  • 11 minuter kvar

Måleri

OTTE SKÖLD. Liggande modell, blyerts, signerad.

  • (Inga bud)
  • 13 minuter kvar

Bordslampor

EINAR BÄCKSTRÖM. Bordslampa, modell 5952, mässing.

  • 1000 SEK
  • (5 bud)
  • 15 minuter kvar

Soffor & Sittgrupper

BERTIL VALLIEN. Fönstersmycke, glas, Boda Atelje.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 minuter kvar

Europeiskt

BORDSDEKORATIONER, ett par, flintgods, H.C Hispania, Spanien, 1900-tal.

  • 501 SEK
  • (4 bud)
  • 13 timmar kvar

Orientaliskt

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 13 timmar kvar

Europeiskt

FIGURIN, groda, porslin, Kina, 1900-tal.

  • 750 SEK
  • (5 bud)
  • 14 timmar kvar

Europeiskt

SKÅLFAT, lergods, 1700/1800-tal, Sverige.

  • 500 SEK
  • (4 bud)
  • 14 timmar kvar

Fåtöljer & Stolar

GILLIS LUNDGREN. Fåtöljer, ett par, "Klav", IKEA, 1970-tal.

  • 5500 SEK
  • (26 bud)
  • 15 timmar kvar

Ringar

RING, vitguld, diamant enligt gravyr 0.15 ct. Total vikt 3 gram.

  • 1400 SEK
  • (1 bud)
  • 15 timmar kvar

Orientaliskt

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 16 timmar kvar

Leksaker

MÄRKLIN, 2 set, 3671 samt 42992.

  • 1300 SEK
  • (17 bud)
  • 16 timmar kvar

Konstglas

BERTIL VALLIEN. Skulptur, båt, glas, Kosta Boda.

  • 800 SEK
  • (10 bud)
  • 17 timmar kvar

Mattor

MATTA, Kashmir, 185 x 129 cm.

  • 744 SEK
  • (7 bud)
  • 17 timmar kvar

Europeiskt

YTTERFODER, flintgods, Spanien, 1900-tal.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 18 timmar kvar

Soffor & Sittgrupper

SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.

  • 2400 SEK
  • (8 bud)
  • 18 timmar kvar

Cyklar

CYKEL, racercykel, Teammachine SLR03, BMC, Schweiz.

  • 7000 SEK
  • (14 bud)
  • 18 timmar kvar

Bordslampor

BORDSLAMPOR/ PERUKVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal.

  • 1561 SEK
  • (10 bud)
  • 19 timmar kvar
Se alla våra auktioner här