Current auctions

See all auctions here
1 24

Grafik

SUZANNE NESSIM. Komposition med figurer, färgetsning, signerad och numrerad 19/90.

  • (No bids)
  • 9 hours left

Måleri

LENNART ANDERSSON. "Jonsborg", olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 10 hours left

Grafik

SVEN OLOF EHRÉN. Litografi, sign o numr 273/369.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 15 hours left

Fåtöljer & Stolar

FÅTÖLJER, 2 st, "Torso", Susann Wessely Gromark, Mattias Lind, Per Bornstein för Swedese.

  • 550 SEK
  • (2 bids)
  • 1 days left

Fickur & Stoppur

FICKUR, IWC, 14k guld.

  • 3700 SEK
  • (11 bids)
  • 1 days left

Övrigt

BARNSKRIVBORD och STOL, 1900-tal.

  • 1100 SEK
  • (9 bids)
  • 1 days left

Måleri

ANTON GENBERG. Gårdsmotiv, olja på duk, sign och daterad 1931.

  • 1000 SEK
  • (3 bids)
  • 1 days left

Fickur & Stoppur

FICKUR, 18k guld, vikt ca 95 gram.

  • 6000 SEK
  • (7 bids)
  • 1 days left

Bord

BRUNO MATHSSON. soffbord, "Annika".

  • 4000 SEK
  • (24 bids)
  • 1 days left

Smycken

SMYCKEN, 4 delar 18k guld med lila stenar, totalvikt ca 10,2 gram.

  • 1847 SEK
  • (6 bids)
  • 1 days left

Fåtöljer & Stolar

BRUNO MATHSSON. Fåtöljer, två st, "Eva".

  • 5000 SEK
  • (24 bids)
  • 1 days left

Armband

ARMBAND, 18k guld, vikt 12,3 gram.

  • 3000 SEK
  • (8 bids)
  • 1 days left

Armbandsur

HERRARMBANDSUR, "Quattro", Sjöö & Sandström, Royal Steel, Automatic.

  • 2900 SEK
  • (9 bids)
  • 1 days left

Fotografi

CURT WARÅS. Solförmörkelse 2003, signerad.

  • 450 SEK
  • (2 bids)
  • 1 days left

Måleri

DAVID WALLIN. "Tempio della Sibilla. Rom 1910" a tergo, olja på pannå, sign.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Fjordlandskap med fartyg, olja på duk, signerad.

  • 1700 SEK
  • (21 bids)
  • 1 days left

Fickur & Stoppur

FICKUR, 18k guld. Totalvikt 41,5 gram.

  • 2412 SEK
  • (16 bids)
  • 1 days left

Bord

SÄNGBORD, ett par, 1900-tal.

  • 800 SEK
  • (9 bids)
  • 1 days left

Mynt

GULDMYNT, 10 dukaten, Konrad Adenauer, vikt ca 35 gram.

  • 8000 SEK
  • (8 bids)
  • 1 days left

Måleri

GUSTAF HELLSTEN. modellstudie, olja på pannå, sign.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Måleri

CORA KORTE. Komposition, blandteknik, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 1 days left

Soffor & Sittgrupper

SOFFA och FÅTÖLJER, 3 delar, rokokostil, 1900-tal.

  • 3339 SEK
  • (24 bids)
  • 1 days left

Grafik

KJELL SÖRENSEN RINGI. Litografi, sign o numr E.A.

  • (No bids)
  • 1 days left

Grafik

KLAUS DÄNIKER. Komposition, färglitografi, signerad och numrerad 43/70.

  • (No bids)
  • 1 days left
See all our auctions here