Våra kunder söker smycken

Har du smycken som du önskar sälja? Kontakta oss via info@goteborgsauktionsverk.se eller fyll i formuläret nedan.

Göteborgs Auktionsverk har expertis inom smycken. Vi erbjuder fri värdering och vägleder dig till en trygg försäljning.

Exempel på tidigare sålda föremål

ARMSMYCKE, platina med 162 diamanter, totalt ca 17,44 ct, troligen Cartier 1930-tal, sålt för 270 000 kr.
HAROLDO BURLE MARX. Armband, 18k guld, 8 gröna turmaliner i ”Forma livre-slipning”. Sålt för 55 000 kr.
WIWEN NILSSON AB. Ring, Art Déco. Stämplad AN, Lund, 1931 Sålt för 150 000 kr.

Värderingsförfrågan

För att vi skall kunna göra en så bra värdering som möjligt så ta gärna flera högupplösta bilder och skriv ner mått och skick på föremålen.

(Obligatoriskt)” anger obligatoriska fält

Dra filer hit eller
Max filstorlek: 200 MB.

    Öppettider

    Måndag 13:00 – 19:00
    Tisdag-Torsdag 13:00 – 17:00
    Fredag-Lördag 11:00 – 15:00
    Vardag före helgdag 11:00 – 13:00
    Söndag och helgdag, stängt.

    Telefontider

    Måndag-Torsdag 09:00 – 17:00
    Lunchstängt 12:00 – 13:00
    Fredag 09:00 – 15:00

    Kontakta oss

    Telefon: 031-704 77 00
    info@goteborgsauktionsverk.se

    Adress

    Banehagsgatan 20
    414 51 Göteborg

    Postadress: Box 7063,
    402 32 Göteborg
    Organisationsnummer: 556587-9706