fbpx

Specialauktion: Star Wars

Kvalitetsauktion Säsongens utvalda
vår 2020

Pågående auktioner

Se fler auktioner här
1 8

Fåtöljer & Stolar

4 KARMSTOLAR 2000-tal.

  • (Inga bud)
  • 9 dagar kvar

Europeiskt

MARIANNE WESTMAN SAMT GERTRUD LÖNEGREN, skålfat, 2 st, bl.a chamotterat stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

  • (Inga bud)
  • 9 dagar kvar

Orientaliskt

LAMPOR, 2 stycken, 1900-tal, Kina.

  • (Inga bud)
  • 9 dagar kvar

Måleri

CIRYL TEMPEST. Segelbåt och strand, olja på duk , Signerad.

  • 351 SEK
  • (1 bud)
  • 8 dagar kvar

Pistoler & Gevär

FLINTLÅSGEVÄR, St Etienne, Frankrike, omkring år 1800.

  • 3000 SEK
  • (8 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

ERIC WITH. Skärhamn från en balkong, olja på pannå.

  • 1000 SEK
  • (11 bud)
  • 8 dagar kvar

Leksaker

HE-MAN Masters of the universe, "Castle Grayskull" samt figurer, 9 st, Mattel, 1980-tal.

  • 700 SEK
  • (4 bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

KNUT VALINDER. Fågelsträck vid kusten. Olja på duk, signerad.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Information med anledning av Covid-19

(Fördjupning)

Ursäkta röran, vi bygger om

(Fördjupning)

Vårens kvalitetsauktion 7 juni

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.