Vi önskar en glad sommar

Vintervy från Fläskö i Fjällbacka skärgård. Akvarell. Lars Lerin. Klubbat pris (ink. avgifter) 154 355 SEK. Från Säsongens utvalda, se alla slutpriser här »

Pågående auktioner

Se fler auktioner här
1 8

Grafik

KAREL APPEL. Figurkomposition, färglitografi, signerad och numrerad 77/100.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Europeiskt

SPARBÖSSA "GUNNAR STRÄNG" och FIGURIN i form av samepojke, stengods. Lisa Larson för Gustavsberg.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Ringar

RINGAR, 3 st, 18k guld med camé, odlad pärla och grön sten. Totalvikt 10,4 gram.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Porträtt, akvarell, Kina.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Måleri

ALLAN FRANK. "Fugle i harmoni", I, II & III, blandteknik, sign.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Europeiskt

TALLRIKAR, 12 st, Gamebirds of the world, Franklin Porcelain.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Ringar

KLACKRINGAR, 2 st, 18k. Totalvikt ca 7,40 gram.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar

Fåtöljer & Stolar

STOL, senbarock, 1700-tal.

  • (Inga bud)
  • 8 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Antoni Tàpies — Relief beige avec empreinte bleue

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Gabriel Argy-Rousseau — Garden of the Hesperides

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens nästa äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.