fbpx

AUTUMN FINE
ART AUCTION

Sell with Göteborgs Auktionsverk

SPRING FINE
ART AUCTION

Current auctions

See more auctions here
1 8

Måleri

OVE OLSON. Parismotiv, pastell, signerad och daterad 57.

  • 550 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Övrigt

NÅLAR med figurer, ca 85 st, glas, sannolikt Danmark.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

LARS ANDERSSON BJÖNNI. Kustberg, olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

TAGE ERIKSSON. "Augustidag Hönö röd mon Vinga", olja på duk, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

JULES SCHYL. Harlekin med luta, färglitografi, signerad.

  • (No bids)
  • 7 days left

Måleri

TAGE ERIKSSON. Kustmotiv, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bids)
  • 7 days left

Teknika & Nautika

BÅTMODELL, 1900-tal.

  • (No bids)
  • 7 days left

Grafik

SIXTEN HAAGE. Figurscen, etsning, signerad och numrerad 7/75.

  • (No bids)
  • 7 days left
See all our auctions here

(A closer look | Swedish only)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk has a history that stretch back to 1681 and is thereby the second oldest auction house in the world.
Time passes, quality remains.